top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na niedzielę 8 sierpnia

Zaktualizowano: 8 sie 2021


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIX Niedzielę w ciągu roku - 8 sierpnia 2021 -


1. W najbliższy piątek, 13 sierpnia przypada kolejny Dzień Fatimski. Stąd o godz. 17.30 odmówimy różaniec, a po Mszy św. i po modlitwie za zmarłych w Wypominkach rocznych, urządzimy procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.


2. Z kolei w sobotę, tj. 14 sierpnia, w naszej parafii będzie jeszcze I KOMUNIA ŚWIĘTA dla dwóch chłopców. Msza z udzieleniem I Komunii będzie o godz. 11.00.


3. Z kolei za tydzień, w niedzielę, 15 sierpnia przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA Najświętszej Maryi Panny. Na wszystkich Mszach św. - zgodnie z tradycją - poświęcimy zioła i kwiaty.

W tym dniu także odbędzie się ODPUST w naszym kościele filialnym, w Krzemieniu. Msza odpustowa o godz. 15.00. Tradycyjnie zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie do Krzemienia. Ponieważ nie wszyscy mogą iść w wielkich pielgrzymkach, to przynajmniej spróbujmy przejść tych 8 km, które dzielą nasz kościół z Krzemieniem. Tam przecież nie tylko jest figura Niepokalanej, ale są także relikwie i nowe obrazy św. Dzieci z Fatimy - św. Hiacynty i św. Franciszka. Wymarsz spod kościoła w Dobrzanach o godz. 12.15.

W związku z pielgrzymką do Krzemienia zmienią się jednorazowo godziny odprawiania Mszy św. na trzech naszych filiach. I tak, za tydzień w niedzielę, Msza w Bytowie będzie o godz. 8.00, w Błotnie o godz. 9.15 i w Ognicy o godz. 10.30.


4. Podajemy ważne informacje dla wyjeżdżających na PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH. Bardzo prosimy, aby do najbliższego czwartku do wieczora, tj. do 12 sierpnia wpłacić całą należność za pielgrzymkę.

Druga informacja z kolei jest taka, że spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się 24 sierpnia, tj. we wtorek, o godz. 19.00 w naszym kościele parafialnym. Obecność na tym spotkaniu - przynajmniej jednej osoby, jeżeli jadą np. rodziny lub rodzeństwo - jest obowiązkowa. O tym spotkaniu będziemy jeszcze przypominać, a gdyby ktoś jeszcze zechciał pojechać z nami na pielgrzymkę, to informujemy, że są wolne miejsca. Zapraszamy.


5. Za tydzień będzie TACA INWESTYCYJNA.

Jak pewnie zauważyliście - a jak nie to prosimy to uczynić wychodząc z kościoła - w minionym tygodniu zostały wstawione nowe drzwi. Wymagają one oczywiście jeszcze pewnych poprawek i przede wszystkim obróbki murarskiej. Zostały także zabrane drzwi spod wieży, stąd nie ma czasowo tego bocznego przejścia.


6. INTENCJE.


7. Pozdrawiamy wszystkich Gości i Parafian, a także wszystkich, którzy łączą się z nami poprzez transmisję internetową, oraz zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej o tych spośród nas, którzy w tym czasie pieszo pielgrzymują na Jasną Górę. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego nadchodzącego tygodnia.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

249 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page