top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego


1. Dziękuję mężczyznom, którzy włączyli się w ostatnią niedzielę w tzw. MĘSKI RÓŻANIEC. Jednocześnie informuję, że taka „męska” modlitwa będzie się odbywać w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po wieczornej Mszy św.


2. Dziękuję również dzieciom i młodzieży ze Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD, ich opiekunom i wychowawcom, zespołom: „Mika’el”, „Wieczernik” oraz „Joices Band” za zorganizowanie V edycji KONCERTU KOLĘDY NIEZWYKŁEJ. Dziękuję także wszystkim, którzy mimo chłodu w kościele pozostali, aby wysłuchać kolęd i pastorałek tak pięknie wykonanych.


3. W ubiegłą niedzielę SKŁADKA NA OGRZEWANIE KOŚCIOŁA wyniosła 3 660 zł, a za paliwo 500 l. zapłaciłem 1 930 zł.

Informuję także, że w przyszłą niedzielę jest tzw. składka inwestycyjna.


4. W dalszym ciągu zapraszam do zapisywania się na PIELGRZYMKĘ ŚLADAMI KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO i na jego beatyfikację w czerwcu br. Postać ta powinna być dla nas bardzo ważna, gdyż przecież Prymas Wyszyński tyle zrobił dla tych ziem, i to właśnie na tych ziemiach wydarzył się cud za jego przyczyną, który przyczynił się do wyznaczenia daty beatyfikacji.


5. Plan ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH na najbliższy tydzień:

- poniedziałek od godz. 15:30 - Kozy bloki nr 24 oraz Kolonia Ognica, Ognica - nr 66, Dobrzany - ul. Staszica nr 49-55 i 66-74 i ul. Krótka i Długa;

- wtorek od godz. 16:00 - Dobrzany - ulice: Leśna, Pogodna, Zaułkowa, Spokojna, Wiosenna, Cicha;

- środa od godz. 16:00 - Dobrzany ulice: Ogrodowa, Spacerowa, Zielona, Cmentarna oraz Jana Pawła II nr 26-34 (parzyste), 29-63 (nieparzyste) i nr 64;

- czwartek od godz. 16:00 - Dobrzany ul. Jana Pawła II nr 1-27 (nieparzyste) i 18A-24B (parzyste);

- piątek od godz. 16:00 - Dobrzany ul. Jana Pawła II nr 10-16 (parzyste) oraz cała ul. Kościuszki;

- sobota od godz. 10:00 - Dobrzany ulice: Stargardzka, Mickiewicza nr 45-49, Szkolna, Sportowa, Robotnicza, Majowa, Orzechowa, Lipowa i Spółdzielcza.

Przypominamy, że w czasie kolędy biuro parafialne jest nieczynne i we wszystkich sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio z ks. Proboszczem.


6. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Pamiętajmy w naszych modlitwach o jedność chrześcijan, ale także módlmy się o pokój na świecie, w sposób szczególny na Bliskim Wschodzie.


7. Od poniedziałku do piątku zapraszam na godz. 17:30 na adorację Najświętszego Sakramentu, a w środę dodatkowo także na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


8. W piątek, 17 stycznia, przypada z kolei kolejna ROCZNICA ŚMIERCI SŁUGI BOŻEGO ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, które zostało powołane, aby troszczyć się o życie religijne Polaków przebywających poza Ojczyzną. Odwiedzając Wasze domy widzimy, że misja zlecona naszemu Zgromadzeniu jest wciąż aktualna, bo przecież tyle osób z naszych rodzin pracuje za granicą.


9. INTENCJE Mszy św. na nadchodzący tydzień.


10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. ZENON BIELAK z Błotna.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.


11. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli i całego rozpoczynającego się nowego tygodnia.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

136 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page