top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na niedzielę Chrztu Pańskiego


- 10 stycznia 2021 -


1. Niedzielą dzisiejszą KOŃCZYMY OKRES BOŻEGO NARODZENIA. Zgodnie jednak z tradycją dekoracja świąteczna w naszym kościele pozostanie do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwanego także świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym czasie możemy także śpiewać cały czas kolędy.


2. W tym tygodniu na MSZE „KOLĘDOWE” do kościoła parafialnego zapraszamy mieszkańców następujących ulic: w poniedziałek z ul. Mickiewicza (numery parzyste); we wtorek z ul. Mickiewicza (numery nieparzyste); we środę z Os. Majowego (ul. Szkolna, Spółdzielcza, Orzechowa, Robotnicza, Majowa, Brzozowa, Lipowa, Łąkowa); we czwartek z ul. Stargardzkiej; w piątek z ul. Kościuszki i Cmentarnej; w sobotę z ul. Jana Pawła II (numery parzyste).

Od poniedziałku do soboty włącznie modlitwa w intencji mieszkańców wymienionych ulic rozpoczyna się o godz. 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a później odmawiamy różaniec. Wyjątek stanowi piątek, gdy zamiast różańca modlimy się za zmarłych polecanych w Wypominkach rocznych.

Przypominamy, że podczas tych Mszy św. błogosławimy kredę i wodę.

Nabożeństwa w tygodniu bez zmian, tzn. we wtorek do św. Józefa, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do św. Michała Archanioła, a w piątek litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.


3. W przyszłą niedzielę taca będzie TACĄ INWESTYCYJNĄ. Obecnie na inwestycje zarezerwowane jest 13 230 zł. Oczekujemy od stolarzy wyceny nowych drzwi do naszego kościoła, jak również wyceny remontu tych bocznych, pod wieżą.


4. Również w przyszłą niedzielę, 17 stycznia, przypada z kolei 37. ROCZNICA ŚMIERCI SŁUGI BOŻEGO ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej i założyciela Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Obydwa te zgromadzenia zostały powołane, aby troszczyć się o życie religijne Polaków przebywających poza Ojczyzną. Misja ta jest wciąż przecież bardzo aktualna.


5. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ, która wystawiona jest na stoliku w kruchcie.


6. INTENCJE mszalne.


7. W minionym tygodniu odbył się w sobotę pogrzeb śp. STANISŁAWA IGNACIKA z Suchania oraz zmarł śp. ANDRZEJ KOŚCIELSKI, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

281 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page