top of page

Ogłoszenia na Niedzielę Dobrego Pasterza

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na 4 Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

(Niedziela Dobrego Pasterza)

- 21 kwietnia 2024 -

 

1. Z racji niedzieli Dobrego Pasterza, którą dziś przeżywamy, zapraszamy na odpust do naszej kaplicy filialnej do Błotna, na godz. 13.00. Później mieszkańcy zapraszają na poczęstunek.

A w naszej parafii gościmy także kl. Wiktora z naszego seminarium w Poznaniu. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiary na potrzeby kształcenia kleryków w Seminarium Chrystusowców. Już teraz dziękujemy za każdy gest serc.

Równocześnie zapraszamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Zachęcamy do włączenia się do akcji modlitewnej – „Sakrament za powołanie”. Chodzi o to, abyśmy przynajmniej raz w miesiącu ofiarowali przyjmowany Sakrament w intencji powołanych do Towarzystwa Chrystusowego. Może być to Sakrament Pokuty i Pojednania, przyjęta Komunia św. albo po prostu świadome uczestnictwo we Mszy św. Módlmy się o nowe powołania i za powołanych.


2. Pozostając w kontekście powołań informujemy, że organizujemy wyjazd autokarem na święcenia do katedry w Poznaniu. Uroczystość święceń zaplanowana jest na 21 maja, na wtorek. Koszt wyjazdu to 80 zł. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji, by choć raz w życiu przeżyć święcenia prezbiteratu i diakonatu. Zapisy u księży.


3. Ponieważ w weekend majowy ministranci wraz ze swoim opiekunem wyjeżdżają na Południe Polski, a wtedy przypada I Piątek, to informujemy, że ks. Dominik uda się do swoich chorych w najbliższy piątek, tj. 26 kwietnia.


4. W rozpoczętym tygodniu, we wtorek, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski. W związku z tym zapraszamy w przyszłą niedzielę, tj. 28 maja na odpust do Bytowa. Msza odpustowa o godz. 14.00. Po Eucharystii mieszkańcy wszystkich uczestników odpustu pragną ugościć na placu przy kościele.


5. Dzisiejsza taca jest inwestycyjna. I jak już zapowiadaliśmy przeznaczymy ofiary na remont balkonów na plebanii. Rozpoczęcie prac jest planowane na 29 kwietnia. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.

Został dokonany odbiór podjazdu do naszego kościoła. Pozostaje tylko jeszcze rozliczyć się z PFRON-em. Jak zauważyliście, został zniwelowany próg do naszego kościoła. Jeszcze raz dziękujemy firmie ISO-Dach za tę pracę, ale także za estetyczne i fachowe wykonanie całego podjazdu.

Równocześnie pragniemy podzielić się radością, że firma ISO-Dach złożyła najlepszą ofertę na wykonanie remontu kościoła w Odargowie w ramach programu Odbudowy Zabytków „Polski Ład” i tym samym przeprowadzą prace remontowo-renowacyjne. Prace przy kościele w Odargowie mają rozpocząć się w tym tygodniu. Niech Pan Bóg błogosławi, a św. Michał strzeże bezpieczeństwa prac.


6. Zachęcamy do zamawiania zbiorowych intencji, które odprawią tegoroczni nasi neoprezbiterzy. Foldery wyłożone są w kruchcie. ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

170 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page