top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Niedzielę Dobrego Pasterza


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkanocna - 25 kwietnia 2021 -


1. Dzisiejsza niedziela nazwana jest NIEDZIELĄ DOBREGO PASTERZA i rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się o nowe powołania, również z naszej parafii, aby dziewczęta i chłopcy nie wahali się odpowiedzieć pozytywnie na głos Pana Boga do szczególnej służby w Kościele.

W weekend majowy będziemy gościć w naszej parafii kleryków z Poznania, którzy przyjadą do nas w ramach tzw. akcji powołaniowej. Modlitwa o powołania jest niezmiernie potrzebna, bo wystarczy wspomnieć, że tego roku w maju święcenia kapłańskie otrzyma tylko dwóch diakonów. W przyszłą niedzielę będzie też możliwość złożenia do skrzynki przy wejściu do kościoła ofiary na utrzymanie naszego seminarium w Poznaniu.


2. Dzisiaj także ODPUST w kaplicy w BŁOTNIE. Msza odpustowa o godz. 13.00.


3. Mimo że od poniedziałku dzieci klas III wracają do szkoły, to ks. Marcin przeprowadzi dla nich KATECHEZĘ tak jak ostatnio, czyli przez Internet. Katecheza o godz. 16.30.

W najbliższą sobotę, tj. 1 maja, odbędzie się już I KOMUNIA ŚWIĘTA dla dwóch chłopców. Uroczystość ta będzie w kościele w Ognicy o godz. 11.00.


4. W najbliższą sobotę rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Będzie to zarazem I SOBOTA miesiąca. Stąd o godz. 8.00 odprawimy nabożeństwo wynagradzające i o godz. 9.00 będzie Msza św.

W tym miesiącu maryjnym tradycyjnie będziemy odprawiać NABOŻEŃSTWA MAJOWE. W I Sobotę odmówimy litanię na zakończenie adoracji, a w przyszłą niedzielę uczynimy to przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.45.

Porządek nabożeństw majowych na pozostałą część miesiąca podamy w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do tego, aby gromadzić się przy figurkach Matki Bożej i we własnym gronie śpiewać litanię. Apel ten jest skierowany szczególnie do mieszkańców naszych filii.


5. Najbliższa sobota, 1 maja, to również DZIEŃ POŚWIĘCONY ŚW. JÓZEFOWI. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że jako wotum trwającego „Roku św. Józefa” na placu przy bramie do kościoła będzie postawiona figura św. Józefa. Będzie to także podziękowanie św. Józefowi za opiekę nad naszą parafią, także tą materialną.

Z kolei grota Matki Bożej będzie również odnowiona, łącznie z wymianą figurki Matki Bożej na nową. Przy tej okazji bardzo dziękujemy Różom Różańcowym, Jasnogórskiej Rodzinie Różańcowej oraz innym Ofiarodawcom za złożone ofiary na figurkę Matki Bożej i na remont groty.


6. W przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy św., MĘSKI RÓŻANIEC.


7. W ubiegłą NIEDZIELĘ INWESTYCYJNĄ zebraliśmy na tacę 2 870,00 zł. Z serca dziękujemy za te ofiary.


8. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej parafii: św. MARIA SZAJDA z Ognicy i śp. TADEUSZ JAROSZCZUK, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 9.30. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

192 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page