top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Niedzielę Gaudete (11.12.2022)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Adwentu - Gaudete - 11 grudnia 2022 -


1. Doszliśmy do połowy Adwentu. Mobilizujmy się jednak cały czas, aby wytrwać do końca w naszych adwentowych postanowieniach. Stąd w dalszym ciągu zapraszamy serdecznie na RORATY o 6.30, a wcześniej na śpiew Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.00. W poniedziałki i w czwartki to zaproszenie w sposób szczególny skierowane jest do dzieci i młodzieży. Przy tej okazji gorąco dziękujemy tym rodzicom, którzy w te dni przychodzą ze swymi dziećmi na ranne czuwanie.


2. Cały czas są do nabycia ŚWIECE na STÓŁ WIGILIJNY oraz OPŁATKI.

Prosimy, aby do czwartku, tj. do 15 grudnia przynieść „TORBY MIŁOSIERDZIA”, by potem można byłoby jeszcze przed Świętami je przygotować i roznieść potrzebującym.

W zakrystii są do nabycia jeszcze „EWANGELIE NA KAŻDY DZIEŃ” dużego formatu.


3. Dziś po Mszach św. ministranci i lektorzy rozprowadzają specjalnie przygotowane SIANKO na STÓŁ WIGILIJNY.


4. W najbliższą środę, tj. 14 grudnia Koło Gospodyń z Dobrzan i Caritas zapraszają wszystkich chętnych na PIECZENIE PIERNIKÓW. To wydarzenie kulinarno-przedświąteczne rozpocznie się o godz. 17.00 w remizie strażackiej.


5. Natomiast SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE dla SENIORÓW i OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI odbędzie się w sobotę, 17 grudnia o godz. 15.00 w świetlicy w Kozach. Przewidziany jest poczęstunek, występ jasełek wykonany przez dzieci oraz wspólne kolędowanie. Na to spotkanie zaprasza Urząd Gminy, Parafia i Caritas.


6. Do następnej niedzieli, tj. 18 grudnia trwają jeszcze zapisy na OBÓZ NARCIARSKI.

Zapraszamy także do zapisów na PIELGRZYMKĘ na DOLNY ŚLĄSK w kwietniu 2023 r. oraz na 8-dniowej pielgrzymce samolotowej ŚLADAMI ŚW. PAWŁA, do GRECJI w października 2023.


7. W przyszłą niedzielę tacę przeznaczymy na INWESTYCJE w naszej parafii.

Po raz kolejny próbujemy zmierzyć się z budową podjazdu do naszego kościoła. Nie będziemy jednak chcieli od razu zrobić całości, a sukcesywnie kupować materiał i dopiero wtedy rozpocząć budowę.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła śp. HALINA GRUCHAŁA z Kóz. Jej pogrzeb we wtorek o godz. 13.00

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


10. Módlmy się także za chorych z naszej parafii. Prośmy o powrót do zdrowia p. Heliodora.

Maryjo, Uzdrowienie chorych, módl się za nami.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

244 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page