top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 11 kwietnia 2021 -


1. Dziś przeżywamy UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Jest to również odpust w naszej kaplicy w Szadzku.

Tą niedzielą rozpoczynamy w Kościele w Polsce 77. TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA, który w tym roku będziemy przeżywać pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”.

Dziś po wszystkich Mszach świętych będzie można złożyć ofiary do puszek Caritas.


2. Z racji rady pedagogicznej jutro, w poniedziałek, 12 kwietnia nie będzie KATECHEZY przed I Komunią dla dzieci z klas III.


3. Od wtorku wracamy do ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU już od godz. 17.00, na koniec której będzie odpowiednie nabożeństwo. Serdecznie zapraszamy.


4. W niedzielę, 18 kwietnia br., zamiast dorocznego Marszu dla Życia, zapraszamy do udziału w akcji „USŁYSZ”, która odbędzie się przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie od godz. 12.00 do 21.00. Akcja „USŁYSZ” będzie polegać na tym, że każdy popierający wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmieci, będzie mógł dać o tym świadectwo poprzez uderzenie w dzwon „Głos Nienarodzonych”, który został pobłogosławiony przez Ojca Świętego Franciszka w ubiegłym roku w Rzymie.


5. Również w przyszłą niedzielę rozpocznie się XIII TYDZIEŃ BIBLIJNY poświęcony słowom: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.

Za tydzień przypada także V NARODOWE CZYTANIE PISMA ŚWIĘTEGO. W bieżącym roku - również w naszej parafii - będziemy czytać Ewangelię wg św. Marka. Stąd zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Słowa Bożego na godz. 15.00. Zapraszamy także chętnych do przeczytania publicznie w kościele fragmentu Ewangelii. Zgłaszać się można od dziś do soboty w zakrystii lub telefonicznie.


6. Tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na INWESTYCJE.


7. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej parafii: śp. CELINA BIAŁECKA z Dobrzan i śp. TADEUSZ KOCZOT z Dobrzan, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

266 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page