top of page

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na 2 Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego

- 7 kwietnia 2024 -

 

1. Dzisiaj kończymy Oktawę Wielkanocną. Jest to zarazem Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Pod tym wezwaniem jest nasza kaplica w Szadzku. Msza odpustowa została odprawiona o godz. 9.00.

Zapraszamy dziś wszystkich na godz. 15.00 do kościoła parafialnego, aby uczcić Miłosierdzie Boże poprzez odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

W związku z rozpoczynającym się Tygodniem Miłosierdzia dziś po każdej Mszy św. nasz Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek. Z serca już teraz za nie dziękujemy.


2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy dziś po wieczornej Mszy św. wszystkich mężczyzn na męski różaniec.


3. Jutro, w poniedziałek, 8 kwietnia będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta została przeniesiona z 25 marca, gdyż wtedy przypadał Wielki Tydzień. W naszym kościele będzie jedna Msza św. o godz. 18.00.

W związku z tą uroczystością wszyscy, którzy będą chcieć włączyć się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego proszeni są, aby pozostali w kościele po Mszy św. i wtedy złożą stosowne przyrzeczenie.


4. W najbliższą sobotę, tj. 13 kwietnia odbędzie się X edycja „Spotkania u Króla” w Stargardzie w parafii Chrystusa Króla. Wyjazd zapisanych dzieci spod kościoła w Dobrzanach w sobotę, o godz. 8.45, a powrót ok. godz. 15.30. Wyjeżdżające dzieci niech zabiorą kieszonkowe.


5. Za tydzień odbędzie się VIII Narodowe Czytanie Pisma św. pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Będziemy czytać w tym roku Dzieje Apostolskie.

W naszym kościele chcemy również włączyć się w tę akcję i będziemy czytać wskazaną Księgę o godz. 15.00. Wszystkich chętnych do odczytania fragmentu Dziejów Apostolskich zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii.


6. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania z klas VII na katechezę po wieczornej Mszy św. w przyszłą niedzielę, tj. 14 kwietnia. Obecność obowiązkowa.


7. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież na wyjazd wakacyjny w Tatry i okolice, w terminie od 18 do 24 sierpnia. W programie m.in. wędrówka po szlakach górskich, odwiedzenie największych Term w Chochołowie, zwiedzanie Zakopanego, Krakowa, Kopalni Soli w Wieliczce oraz zabawa w największym w Polsce parku rozrywki, w „Energylandii”. Koszt to 1 400 zł, z tym że taka kwota obowiązuje do końca kwietnia. Przy zapisach prosimy o przedpłatę w wysokości 500 zł. Więcej informacji można uzyskać u ks. Dominika.


8. W kruchcie kościoła zostały wyłożone foldery, w których znajduje się blankiet do zamawiania zbiorowych Mszy św. prymicyjnych, które zostaną odprawione przez księży, którzy w maju zostaną wyświęceni w Towarzystwie Chrystusowym w Poznaniu. Prosimy o ich zabieranie i wysyłanie zamawianych intencji do Poznania.


9. INTENCJE.

 

ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

161 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page