top of page

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 16 kwietnia 2023 -


1. Dzisiejszą niedzielą, która jest zarazem NIEDZIELĄ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, kończymy Oktawę Wielkanocną.

Jest to zarazem patronalne święto Caritas. Przy tej okazji pragniemy gorąco podziękować naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za ich pracę w dziele miłosierdzia. Niech włożony czas, poświęcenie i wysiłek nie tylko pomaga tym, którzy otrzymują wsparcie od Caritas, ale niech przede wszystkim osoby zaangażowane w to dzieło prowadzi do osobistej świętości. Jeszcze raz z serca dziękujemy.

Rozpoczynamy także TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Nie było to ogłaszane z racji Świąt, ale dziś po każdej Mszy św. Caritas będzie zbierał ofiary do puszek. Gdyby ktoś nie był na to przygotowany, to ofiary można składać przez cały Tydzień Miłosierdzia do przyszłej niedzieli włącznie do drewnianej skarbony przy wyjściu z kościoła.

Dziś o godz. 15.00 ODPUST w naszej kaplicy w SZADZKU.


2. Jutro, tj. w poniedziałek 17 kwietnia, grupa z naszej parafii wyjeżdża na PIELGRZYMKĘ na DOLNY ŚLĄSK. Zbiórka o godz. 4.00 rano przy kościele i autokar rusza o godz. 4.15. Prosimy zabrać ze sobą potrzebny dokument tożsamości, ok. 300 zł na bilety i lokalnych przewodników, i życzymy błogosławionej i szczęśliwej pielgrzymki.


3. Za tydzień z kolei będziemy przeżywać ODPUST w naszym kościele filialnym w BYTOWIE, który jest pod wezwaniem św. Wojciecha. Msza odpustowa o godz. 15.00. Zapraszamy.

Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać NIEDZIELĘ BIBLIJNĄ, która rozpocznie Tydzień Biblijny. Z racji odpustu w Bytowie nie będziemy urządzać wspólnego czytania w kościele Pisma św., ale zachęcamy, aby w tym dniu samemu sięgnąć po lekturę biblijną.

Poza tym ogólnopolskie uroczystości związane z VII NARODOWYM CZYTANIEM PISMA ŚWIĘTEGO odbędą się w Kościele Wszystkich Świętych oraz na Placu Teatralnym w Warszawie, a także tradycyjnie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie i na Jasnej Górze. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Jana. Zachęcamy do odszukania w telewizji transmisji z tych wydarzeń.


4. Również nie było to zapowiadane, ale dzisiejszą TACĘ z racji na III niedzielę miesiąca przeznaczymy na INWESTYCJE.

Informacja o inwestycjach.


5. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

217 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page