top of page

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej

- 24 marca 2024 -

 

1. Rozpoczynamy ostatni tydzień Wielkiego Postu, tzw. WIELKI TYDZIEŃ, w którym będziemy przeżywać wszystko to, co Pan Jezus wycierpiał dla naszego zbawienia.

Od poniedziałku do środy włącznie zapraszamy na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU na godz. 17.00.


2. W Wielki Poniedziałek do swoich chorych z posługą sakramentalną uda się tylko ks. Proboszcz. Pozostali księża uczynią to w I Piątek miesiąca.


3. W Wielkim Tygodniu OKAZJA do SPOWIEDZI będzie wyglądać następująco:

- od Wlk. Poniedziałku i w Wlk. Środę – od godz. 17.00 do 19.00; w Wlk. Wtorek – od godz. 17.00 do 18.00; w Wlk. Czwartek – po Liturgii Wieczerzy Pańskiej do godz. 22.00; w Wlk. Piątek – od godz. 8.00 do 12.00 oraz od godz. 15.00 do 18.45, a także po Liturgii do końca Gorzkich Żalów; w Wlk. Sobotę – od godz. 9.00 do 13.30 oraz od 16.30 do 18.30.


4. W Wielki Wtorek zapraszamy wszystkich na DROGĘ KRZYŻOWĄ, którą odprawimy idąc ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18.00, czyli ok. 18.30 przy krzyżu na placu kościelnym i przejdziemy ul. Staszica, Jana Pawła II i Dworcową, a potem przez cmentarz do krzyża. Przed Drogą Krzyżową poświęcimy podjazd przed naszym kościołem. Serdecznie zapraszamy.


5. W czwartek wieczorem rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE, czyli trzy dni, podczas których będziemy wchodzić coraz głębiej w Mękę i Śmierć Jezusa, aż po Jego Zmartwychwstanie. We wszystkie te trzy dni Liturgia rozpocznie się o godz. 19.00.

W WIELKI CZWARTEK - w dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa sprawujemy Liturgię Wieczerzy Pańskiej. Adoracja w tym dniu potrwa do godz. 22.00.

W WIELKI PIĄTEK adoracja będzie trwać już od godz. 8.00. O godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego i odprawimy Drogę Krzyżową, a o godz. 22.00 zaśpiewamy trzy części Gorzkich Żali.

W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii tylko Liturgię Męki i Śmierci Chrystusa. Zachowajmy w tym dniu post ścisły, aby uczcić Mękę i Śmierć Zbawiciela.

W WIELKĄ SOBOTĘ będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Grobie już od godz. 8.00 do godz. 18.30. Na tę adorację został przygotowany osobny GRAFIK z wyznaczeniem i zaproszeniem mieszkańców poszczególnych ulic, miejscowości, jak i osób z poszczególnych grup parafialnych. W miarę możliwości dostosujmy się do tego grafiku, aby przy Grobie Pana Jezusa była zawsze jakaś modląca się osoba.


6. W Wielką Sobotę błogosławieństwo POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY będzie odbywać się według następującego porządku: w Dobrzanach - o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00 przed kościołem; w Odargowie i w Błotnie o 9.00 w Szadzku i w Bytowie o 9.30  w Kępnie i w Krzemieniu o 10.00  w Kozach i w Grabnicy o 10.30 w Dolicach i w Sierakowie o 11.00 * i w Ognicy o 11.30.


7. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA Msze św. w kościele parafialnym będą: o godz. 6.00 - Rezurekcja z procesją, później o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Na filiach według porządku niedzielnego.

Wszystkie grafiki - spowiedzi, adoracji, obchodów Triduum Paschalnego i święconki są wywieszone w gablocie, jak i w Internecie.


8. Do skarbony przy kracie można składać pieniądze do Grobu. Nie będzie ich dużo, bo za same tylko hortensje zapłaciliśmy prawie 800 zł.

Taca inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 4 220 zł. Z serca dziękujemy za ofiary.


9. Zapraszamy do zapisów na film „Powołany 2”, na który byśmy chcieli pojechać we wtorek po świętach. Póki co nie ma jeszcze 20 osób zapisanych.


10. INTENCJE.


11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. WŁADYSŁAW JAGODZIŃSKI z Szadzka; śp. JADWIGA MIEŃKO z Dobrzan i śp. WŁADYSŁAW JAGODZIŃSKI z Dobrzan. R.i.P.

 

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

566 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page