top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową


1. Na dzisiejszą Niedzielę Palmową Caritas przygotował kilkanaście palm, które można zabrać, wychodząc z kościoła. Za ofiary na potrzeby Caritas przy z tej okazji składane z serca dziękujemy.

W kruchcie kościoła jest również kosz na palmy tych osób, które nie są w kościele, a chciałyby mieć poświęcone palmy. Ich poświęcenie będzie w niedzielę o godz. 11:00. Po poświęceniu prosimy o ich zabranie.


2. Bardzo dziękuję za ofiary, które składacie do skarbony przy wyjściu z kościoła, jak również za te przesłane bezpośrednio na konto parafialne. Ten fakt pokazuje, że jesteście autentycznie zatroskani o swoją parafię, którą tak, jak i dom - bez względu na panującą epidemię - należy utrzymać, płacąc choćby nawet istotne rachunki jak np. za prąd, czy też środki do dezynfekcji. Jeszcze raz bardzo dziękuję.


3. Od poniedziałku do środy włącznie zachowujemy dotychczasowy grafik nabożeństw w naszym kościele, tzn. o godz. 15:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość indywidualnej adoracji i możliwość spowiedzi. Można też wówczas poprosić dyżurującego księdza o Komunię Świętą. Adoracja trwa do godz. 18:00.

Bardzo dziękuję Wam wszystkim za dotychczasowe świadectwo Waszej modlitwy, które było widoczne szczególnie w ostatnim tygodniu. Zachęcam do dalszego trwania przed Chrystusem i do osobistej modlitwy w domach. Zachęcam także, aby każdy indywidualnie (a może przede wszystkim we wspólnocie rodziny) odprawiał Drogę Krzyżową, czy też Gorzkie Żale. Zapraszam również codziennie do domowej modlitwy różańcowej o godz. 20:30.

W Wielkim Tygodniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej na wioskach. Jedyna Droga Krzyżowa będzie w Wielki Piątek w Dobrzanach. Zapraszam wszystkich do oglądania transmisji przez Facebooka z naszego kościoła.


4. Wieczorem w czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Będzie ono zupełnie inne niż to, do którego byliśmy przyzwyczajeni. Przede wszystkim z powodu restrykcyjnych przepisów - o zachowanie których bardzo gorąco proszę. Tu chodzi przede wszystkim o zdrowie i życie nas wszystkich. Przepis ten jest bardzo mocno egzekwowany przez służby i znamy przypadki, gdy jakaś parafia musiała płacić mandat za niezachowanie obowiązku obecności 5 osób w kościele. Do tej grupy 5 osób nie są wliczani posługujący w kościele, ale oni muszą z kolei znajdować się podczas Liturgii w prezbiterium. Wiem, że jest to trudne dla wielu z Was, ale skorzystajcie z dyspensy i trwajcie z nami w duchowej łączności. We wszystkie dni będziemy prowadzić transmisję na parafialnym Facebooku.

W Wielki Czwartek, gdy będziemy świętować ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa, Msza Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18:00. A po niej - do godz. 22:00 - będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Ołtarzu Adoracji.

W Wielki Piątek możliwość adoracji będzie już od godz. 8:00 do 17:00. Wtedy również będzie dyżurował ksiądz w kościele i będzie możliwość spowiedzi, przy oczywiście zachowaniu wszystkich przepisów sanitarnych. O godz. 15:00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia i odprawimy Drogę Krzyżową.

Liturgię Męki Pańskiej będziemy celebrować o godz. 18:00, po której będzie dalsza możliwość adoracji, jak również okazja do spowiedzi do godz. 22:00.

O godz. 22:00 zaśpiewamy trzy części Gorzkich Żali.

W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwać już od godz. 8:00 do 20:00. Zapraszam na adorację w tym dniu według wyznaczonego grafiku - poszczególne grupy parafialne, czy też według wyznaczonych ulic. Z tym, że znów proszę, aby w kościele każdorazowo znajdowało się maksymalnie 5 osób. Grafik zostanie wkrótce wywieszony w gablocie i zamieszczony w Internecie.

W tym roku ze względu na rygor sanitarny nie będzie święcenia pokarmów. W kruchcie, jak również w Internecie zostanie zamieszczony ryt poświęcenia pokarmów. Poświęcenia może dokonać ojciec rodziny, albo ktoś inny wyznaczony przez rodzinę. Poświęcenie to dokonujemy, modląc się wspólnie, przed śniadaniem wielkanocnym.

Liturgię Wigilii Paschalnej będziemy sprawować o godz. 20:00, na koniec której będzie procesja Rezurekcyjna w kościele. Wtedy też zabiją dzwony w naszym kościele, oznajmiając, że Chrystus zmartwychwstał.


5. W Niedzielę Zmartwychwstania będzie zmieniony porządek Mszy Świętych. Nie będzie rano Rezurekcji. Za to pierwsza Msza św. będzie o godz. 7:00, a następne o godz. 9:00, 11:00 i 18:00.


6. Wszystkie grafiki i informacje będą zamieszczone w gablotach, jak również na stronie Internetowej.


7. Mimo trudnego czasu epidemii, życzę wszystkim głębokich przeżyć podczas nadchodzących dni, i abyśmy rzeczywiście mogli spotkać i doświadczyć obecności Zmartwychwstałego Pana.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

315 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page