top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Palmową - 10 kwietnia 2022 -


1. Rozpoczynamy ostatni tydzień Wielkiego Postu, tzw. WIELKI TYDZIEŃ. W naszej wspólnocie witamy kl. Piotra, który w tym czasie świątecznym będzie z nami przeżywał swoją praktykę duszpasterską.


2. Od poniedziałku do środy włącznie zapraszamy na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU na godz. 17.00. Niech to będzie szczególny czas naszego duchowego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych.


3. W poniedziałek zapraszamy dzieci na ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

Z kolei we wtorek zapraszamy wszystkich na DROGĘ KRZYŻOWĄ, którą odprawimy idąc ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 19.00 przy krzyżu na placu kościelnym i przejdziemy ul. Staszica i Jana Pawła pod odnowiony krzyż na skrzyżowaniu z ul. Zieloną.


4. W czwartek wieczorem rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE, czyli trzy dni, podczas których będziemy wchodzić coraz głębiej w Mękę i Śmierć Jezusa, aż po Jego Zmartwychwstanie.

W WIELKI CZWARTEK - w dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa - Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00. Adoracja w tym dniu potrwa do godz. 22.00.

W WIELKI PIĄTEK adoracja będzie trwać już od godziny 8.00. O godzinie 15.00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego i odprawimy Drogę Krzyżową. Liturgię Męki i Śmierci Chrystusa rozpoczniemy z kolei o godz. 19.00, a o godz. 22.00 zaśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Zachowajmy również w tym dniu post ścisły, aby uczcić Mękę i Śmierć naszego Zbawiciela.

W WIELKĄ SOBOTĘ Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Wcześniej również będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Grobie już od godz. 8.00 do godz. 19.30. Na tę adorację został przygotowany osobny grafik z wyznaczeniem i zaproszeniem mieszkańców poszczególnych ulic, miejscowości, jak i osób z poszczególnych grup parafialnych. W miarę możliwości dostosujmy się do tego grafiku, aby przy Grobie Pana Jezusa była zawsze jakaś modląca się osoba.


4. Został także stworzony GRAFIK SPOWIEDZI w tym tygodniu. Znajduje się on w gablocie, jak i w Internecie. Będziemy służyć w konfesjonałach - od poniedziałku do środy włącznie od godz. 17.00 do godz. 19.00. W Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej do godz. 22.00. W Wielki Piątek od godz. 8.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.45 oraz po Liturgii do końca Gorzkich Żali. W Wielką Sobotę od 10.00 do 13.00 oraz 18.00 do 19.30.


5. W Wielką Sobotę błogosławieństwo POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY będzie odbywać się wg następującego porządku:

w Dobrzanach - o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00 przed kościołem;

w Kępnie o godz. 10.00, w Odargowie o 10.30, w Szadzku o 11.00, w Sierakowie o 11.30 przy krzyżu;

w Ognicy o 10.00, w Błotnie o 10.30, w Bytowie o 11.00, w Krzemieniu o 11.30, w Grabnicy o 12.00 na przystanku autobusowym i w Dolicach o 12.30 przy cerkwi

oraz w Kozach o 11.30 przy świetlicy.

Wszystkie grafiki - spowiedzi, adoracji, obchodów Triduum Paschalnego i święconki są wywieszone w gablocie, jak i w Internecie.


6. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Msze św. w kościele parafialnym według następującego porządku: 6.00 - rezurekcja z procesją, a później wg porządku niedzielnego, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Na naszych filiach godziny Mszy św. pozostają bez zmian.


7. Parafia pw. Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach informuje, że organizuje samolotową pielgrzymkę do Hiszpanii i Francji w terminie 17.05 – 25.05.2022 w cenie 3950 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Ewentualne osoby pragnące udać się na tę pielgrzymkę proszone są o jak najszybszy kontakt z ks. Proboszczem.


8. INTENCJE.


9. Do wieczności odeszli: śp. STANISŁAW PIWOŃSKI z Dobrzan, śp. KRYSTYNA RAUBO z Bytowa, śp. HALINA KACZMAR z Bytowa oraz śp. JAN DUL, mieszkający ostatnio w Niemczech, i jego pogrzeb odbędzie się 23 kwietnia.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

694 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page