top of page

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową

Zaktualizowano: 3 kwi 2023


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej

- 2 kwietnia 2023 -


1. Dzisiaj przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W wielu miejscach w kraju i za granicą organizowane są Marsze Papieskie w związku z atakiem na Ojca św. Włączmy się osobiście w modlitwę o obronę wartości oraz o to, abyśmy sami nie ulegli propagandzie zła i nienawiści.

Dziś także po wieczornej Mszy św. męski różaniec, który odmówimy właśnie w tej intencji.


2. Rozpoczynamy ostatni tydzień Wielkiego Postu, tzw. WIELKI TYDZIEŃ, w którym będziemy przeżywać wszystko to, co Pan Jezus wycierpiał dla naszego zbawienia.

Od poniedziałku do środy włącznie zapraszamy na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU na godz. 17.00.


3. W Wielkim Tygodniu OKAZJA do SPOWIEDZI będzie wyglądać następująco:

- od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy – od godz. 17.00 do 19.00; w Wielki Czwartek – po Liturgii Wieczerzy Pańskiej do godz. 22.00; w Wielki Piątek – od godz. 8.00 do 12.00 oraz od godz. 15.00 do 18.45, a także po Liturgii Wielkiego Piątku do końca Gorzkich Żalów; w Wielką Sobotę – od godz. 10.00 do 13.00 oraz od 17.30 do 19.30.


4. W Wielki Wtorek zapraszamy wszystkich na DROGĘ KRZYŻOWĄ, którą odprawimy idąc ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18.00, czyli ok. 18.30 przy krzyżu na placu kościelnym i przejdziemy ul. Staszica, Jana Pawła II i Dworcową, a potem przez cmentarz dojdziemy do odnowionej kaplicy, gdzie będzie ostatnia stacja. Po nabożeństwie dokonamy obrzędu poświęcenia wyremontowanej kaplicy. Serdecznie zapraszamy.


5. W czwartek wieczorem rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE, czyli trzy dni, podczas których będziemy wchodzić coraz głębiej w Mękę i Śmierć Jezusa, aż po Jego Zmartwychwstanie.

W WIELKI CZWARTEK - w dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa - Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00. Adoracja w tym dniu potrwa do godz. 22.00.

W WIELKI PIĄTEK adoracja będzie trwać już od godz. 8.00. O godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego i odprawimy Drogę Krzyżową. Liturgię Męki i Śmierci Chrystusa rozpoczniemy z kolei o godz. 19.00, a o godz. 22.00 zaśpiewamy trzy części Gorzkich Żali.

W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Zachowajmy w tym dniu post ścisły, aby uczcić Mękę i Śmierć Zbawiciela.

W WIELKĄ SOBOTĘ Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Wcześniej również będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Grobie już od godz. 8.00 do godz. 19.30. Na tę adorację został przygotowany osobny grafik z wyznaczeniem i zaproszeniem mieszkańców poszczególnych ulic, miejscowości, jak i osób z poszczególnych grup parafialnych. W miarę możliwości dostosujmy się do tego grafiku, aby przy Grobie Pana Jezusa była zawsze jakaś modląca się osoba.


6. W Wielką Sobotę błogosławieństwo POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY będzie odbywać się według następującego porządku: * w Dobrzanach - o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00 przed kościołem; * w Kępnie o godz. 10.00, w Kozach przy świetlicy o 10.30, w Odargowie o 11.15, w Szadzku o 11.45, w Sierakowie o 12.30 przy krzyżu; * w Ognicy o 10.00, w Błotnie o 10.30, w Bytowie o 11.00, w Krzemieniu o 11.30, w Grabnicy o 12.00 na przystanku autobusowym i w Dolicach o 12.30 przy cerkwi.


7. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIAMsze św. w kościele parafialnym będą: o godz. 6.00 - Rezurekcja z procesją, później o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Na filiach według porządku niedzielnego.

Wszystkie grafiki - spowiedzi, adoracji, obchodów Triduum Paschalnego i święconki są wywieszone w gablocie, jak i w Internecie.


8. Bardzo prosimy o składanie ofiar na KWIATY do GROBU BOŻEGO. Wyniosą one nas w tym roku 940 zł, a zebraliśmy do tej pory 700 zł.

Z kolei jako jałmużnę wielkopostną zebraliśmy 2 200 zł. Ofiary te zostaną przekazane przez Caritas dla potrzebujących na Ukrainie.


9. INTENCJE mszalne.


10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. ALICJA KORNET z Dobrzan. Jej pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Amen.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

674 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page