top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na niedzielę Trójcy Świętej

Zaktualizowano: 7 cze 2020


- 7 czerwca 2020 -


1. W niedzielę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy mężczyzn na MĘSKI RÓŻANIEC.


2. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA, zwaną potocznie uroczystością Bożego Ciała. Otrzymaliśmy jasną interpretację przepisów sanitarnych, które obecnie obowiązują w Polsce. Wynika z nich, że można zorganizować procesję Bożego Ciała bez limitu wiernych, z tym że uczestniczący w niej muszą mieć zasłonięte usta i nos lub muszą zachować odstęp 2 metrów. Bardzo prosimy więc o dostosowanie się do tych przepisów.

W związku z powyższym w Boże Ciało Msze Święte w Dobrzanach będą sprawowane jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 11.00 wyruszymy z procesją eucharystyczną na ulice naszego miasta. Pierwszy ołtarz niech będzie przy krzyżu na placu kościelnym, o przygotowanie którego prosimy Jasnogórską Rodzinę Różańcową i Caritas; drugi ołtarz przy sklepie meblowym obok Urzędu Gminy i niech przygotuje go Domowy Krąg Biblijny; trzeci na pierwszych schodach na ul. Armii Krajowej przeznaczony jest dla Róż Różańcowych, a czwarty (ostatni) na drugich schodach na Armii Krajowej i prosimy o przygotowanie go przez LSO i młodzież, w tym także młodzież bierzmowaną w tym roku.

Ponieważ obowiązują nas jeszcze przepisy sanitarne, więc w tym roku nie będzie głównego kazania przy ostatnim ołtarzu, a będą za to krótkie rozważania przy każdym z ołtarzy i uroczyste błogosławieństwo przy ostatnim. Ks. Arcybiskup prosi także, aby w tym roku procesje były mniej okazałe - z zachowaniem oczywiście należnej czci wobec Najświętszego Sakramentu. Zgodnie z prośbą Arcybiskupa nie muszą być w procesji niesione feletrony i sztandary oraz nie muszą być obecne dzieci sypiące kwiaty. Oczywiście jeżeli ktoś z rodziców zechce, aby jedna czy druga dziewczynka sypała kwiaty, to nie jest to zabronione. Prosimy za to, aby była obowiązkowo obecna cała Liturgiczna Służba Ołtarza.


3. Ponieważ Boże Ciało jest uroczystością nakazaną, a więc mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej, stąd w tym roku Msze Święte będą odprawiane także na filiach. I tak w środę wieczorem w Błotnie i Ognicy, a w samą uroczystość - jeszcze przed procesją w Dobrzanach - Msze będą w Szadzku, Bytowie i Krzemieniu, a po południu w Odargowie i w Kępnie.


4. Od piątku po Bożym Ciele będziemy przeżywać DNI EUCHARYSTYCZNE, zwane Oktawą Bożego Ciała. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej będziemy wychodzić w procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła.


5. W tym roku Boże Ciało zbiega się z 33. ROCZNICĄ WIZYTY ŚW. JANA PAWŁA II w Szczecinie i 43. ROCZNICĄ ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy o naszym Biskupie w modlitwach.


6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Natomiast w sobotę, 13 czerwca przypada kolejny Dzień Fatimski. W związku z tym o godz. 17.30 odmówimy różaniec, a litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa zaśpiewamy na koniec procesji po Mszy Świętej.


7. Na stoliku w kruchcie są wyłożone ULOTKI, DOTYCZĄCE MAŁEGO TYMKA, którego rodzice zbierają fundusze na operację odtworzenie ucha oraz wszczepienie implantu. Gdyby ktoś zechciał wesprzeć tę zbiórkę, to można wziąć te ulotki i zaznajomić się ze sprawą.


8. Powracamy do tematu PIELGRZYMKI DO WŁOCH w październiku br. Do tej pory zapisało się 18 osób. Musimy jednak podjąć decyzję, czy odbędzie się ona w tym roku, czy należy ją przełożyć na przyszły. Dyrektor biura pielgrzymkowego nie widzi na dziś przeszkód, by pielgrzymka się odbyła, tym bardziej, że wracamy powoli do normalnej rzeczywistości. Zależy to jednak od Was - czy zapisani podtrzymają swoją chęć wyjazdu, i czy dopiszą się nowe osoby. Osoby zapisane, jak również te, które chciałyby się zapisać, prosimy o kontakt w tej sprawie z ks. Proboszczem, gdyż do końca czerwca musimy podjąć decyzję.


9. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

348 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page