top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej

Zaktualizowano: 12 cze 2022


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Najświętszej Trójcy - 12 czerwca 2022 -


1. W poniedziałek, 13 czerwca, w naszej parafii młodzież z klas 8 przyjmie SAKRAMENT BIERZMOWANIA. Udzieli go ks. abp Andrzej Dzięga podczas Mszy św. o godz. 18.00.

Z tej racji, mimo że w poniedziałek przypada Dzień fatimski, nie będzie w tym dniu procesji.


2. We wtorek, 14 czerwca, spotkanie RADY PARAFIALNEJ o godz. 19.00 na plebanii.


3. W czwartek przypada uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA i KRWI CHRYSTUSA, zwana popularnie Bożym Ciałem. Uroczysta Msza św., którą poprowadzi ks. Bogusław Burgat, Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego zostanie odprawiona o godz. 11.00. Po Mszy św. udamy się z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy kościele, który prosimy, aby przygotowała Jasnogórska Rodzina Różańcowa, Caritas, i Rodzice LSO; drugi ołtarz przy Urzędzie Miejskim – p. Burmistrz z pracownikami Urzędu Miejskiego, Rada Miejska i Rada Parafialna; trzeci ołtarz przy krzyżu na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Zielonej – Rodzice dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej; czwarty ołtarz przy środkowym wejściu na cmentarz na ul. Dworcowej – Róże Różańcowe, Męski Różaniec i Wojownicy Maryi.

Bardzo prosimy, aby na procesji były obecne dzieci sypiące kwiaty, dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św., ministranci, a także by były niesione dwa feletrony.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała, po wieczornej Mszy św., będziemy szli w procesji eucharystycznej dookoła kościoła.


4. W dalszym ciągu u ks. Marcina jest możliwość zapisywania się na GÓRĘ TABOR JUNIOR, która odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 18 czerwca. Wyjazd sprzed kościoła o 9.30. Jak sama nazwa wskazuje to zaproszenie kierujemy do wszystkich dzieci, ale także i do ich rodziców.


5. Również w sobotę, 18 czerwca, o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie PARAFIALNEGO ZESPOŁU CARITAS.


6. W niedzielę, 19 czerwca, ks. Stanisław Malczewski, były proboszcz w naszej parafii, oraz ks. Tadeusz będą wspólnie sprawować Eucharystię o godz. 11.00 z racji ich 60. ROCZNICY ŚWIĘCEŃ.


7. Wszystkich pielgrzymów, którzy zapisali się na PIELGRZYMKĘ do MEDJUGORIE w dniach 31 lipca – 7 sierpnia prosimy o wpłatę pozostałej kwoty do ostatniej niedzieli miesiąca, czyli do 26 czerwca. Przypominamy, że koszt pielgrzymki wynosi 1680 zł. By jednak tę kwotę utrzymać, z racji podwyżek cen również poza granicą, potrzeba, aby zapisało się jeszcze przynajmniej 4 osoby. Serdecznie zapraszamy.


8. Wszystkim OFIARODAWCOM na ŁAWKI do prezbiterium bardzo dziękujemy. W minionym tygodniu została wpłacona przedpłata w wysokości 10 000 zł.

Taca w przyszłą niedzielę będzie inwestycyjna.


9. INTENCJE.


10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. HELENA GRZESZCZYK z Błotna.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

197 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page