top of page

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Trójcy Świętej - 4 czerwca 2023 -


1. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w kościele parafialnym będą tylko dwie Msze św. – o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. I tak jak było już to ogłaszane – 1. ołtarz będzie przy krzyżu na placu kościelnym –i prosimy o jego przygotowanie osoby pomagające przy kościele, Jasnogórska Rodzina Różańcowa, Męski Różaniec i osoby z sąsiedztwa kościoła; 2. ołtarz na parkingu przy Urzędzie Gminy – prosimy Róże Różańcowe oraz Kręgi Biblijne; 3. Ołtarz przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Zielonej – ołtarz przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych; 4. ołtarz na placu przy nowej części cmentarza – przygotowuje go OSP i Koło Gospodyń z Dobrzan.

Prosimy także, aby na procesji były obecne w swoich strojach dzieci pierwszokomunijne oraz prosimy, aby przygotować dziewczynki do sypania kwiatków. Prosimy panów o przygotowanie baldachimu oraz prosimy, by w procesji ponieść chorągwie.

Na uroczystości Bożego Ciała będziemy gościć kl. Augustyna, który pochodzi z Ukrainy, a uroczystość poprowadzi ks. Sebastian Stawierej. W tym roku zmienimy nieco przeżycie procesji – otóż nie będzie przy ostatnim ołtarzu kazania, a będą krótkie rozważania przy poszczególnych ołtarzach. Kazanie główne będzie na Mszach św. w kościele.


2. W Oktawie Bożego Ciała każdego dnia będziemy urządzać procesję eucharystyczną wokół kościoła, a w niedzielę taką procesję urządzimy po wieczornej Mszy św.


3. W przyszłą niedzielę zapraszamy w sposób szczególny dzieci z klas III – ale nie tylko - na spotkanie dziękczynne za przeżycie I Komunii. Będą gry, zabawy, a przede wszystkim wspólne, radosne spotkanie. Zapraszamy za plebanię po Mszy św. o godz. 11.00.


4. Caritas organizuje kolonie letnie dla dzieci. W tym roku planowane są dwa turnusy w dwóch ośrodkach, a kolonie są przeznaczone dla dzieci w wieku 10-16 lat i są one częściowo odpłatne przez rodziców. Pierwszy turnus odbędzie się w terminie od 25 czerwca do 1 lipca w gospodarstwie agroturystycznym w Brzózkach koło Nowego Warpna. Przewidziane są tu: zajęcia jeździeckie, zajęcia artystyczne, gry i zabawy, a wszystko na terenie malowniczej Puszczy Wkrzańskiej. Dopłata wynosi 1 000 zł. Drugi turnus w ośrodku w Jarosławcu nad morzem w terminie od 2 do 9 lipca. Przewidziane jest m.in. plażowanie, zwiedzanie Parku Historii i Rozrywki, ZOO, Fokarium, a także pobyt w Parku wodny. Dopłata 800 zł.

Ponieważ termin zgłoszeń jest już bardzo krótki, bardzo prosimy chętne osoby o decyzję do Bożego Ciała i o kontakt z p. Martą Ulewicz.


5. INTENCJE.


6. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. GENOWEFY MARKOWICZ z Krzemienia oraz śp. ELŻBIETY DROZD z Dobrzan.

R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

377 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page