top of page

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej

- 26 maja 2024 -

 

1. We wtorek, 28 maja zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Adoracja rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do wieczornej Mszy św. W kruchcie jest wystawiona lista z możliwością wpisywania się na konkretną godzinę. Prosimy chętne osoby, aby zapisywać się na tę listę, aby zawsze w kościele była przynajmniej jedna modląca się osoba. Gdyby ktoś nie mógł w tym dniu być w kościele to zachęcamy do podjęcia postu lub ofiarowania jakiegoś wyrzeczenia w tej intencji.


2. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną popularnie Bożym Ciałem. W związku z tym w naszej parafii obchód tej uroczystości będzie wyglądał następująco. Na wszystkich filiach będą Msze i procesje eucharystyczne. I tak: w środę w Błotnie o godz. 18.00, a w czwartek: w Szadzku i Ognicy o godz. 8.30; w Krzemieniu o godz. 9.00, a w Odargowie, w Kępnie i w Bytowie o godz. 15.00.

Natomiast w kościele parafialnym będą dwie Msze św. – o godz. 9.00 i o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz niech będzie na parkingu przy Banku na ul. Staszica i prosimy mieszkańców ul. Staszica o jego przygotowanie; drugi ołtarz przy Urzędzie Miejskim – przygotowują go Róże Różańcowe, Kręgi Biblijne, Męski Różaniec; trzeci ołtarz przy bramie wjazdowej na posesję Państwa Kępa na ul. Mickiewicza – przygotowują go mieszkańcy ul. Mickiewicza; a czwarty na bramie bocznej szkoły, na ul. Szkolnej, po drugiej stronie budującej się kapliczki. Ołtarz ten przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych oraz ministranci i ich rodzice. Ponieważ na ul. Szkolnej będzie zakończenie procesji z kazaniem oraz poświęcenie kapliczki, stąd kierujemy gorącą prośbę, aby po dojściu procesji do tego miejsca wszyscy wierni weszli na ul. Szkolną, aby udrożnić ul. Mickiewicza.

Prosimy na procesję przygotować feretrony i wyznaczyć osoby niosące szarfy, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach oraz dziewczynki sypiące kwiaty. W tym roku niesienie baldachimu, jak również prowadzenie księdza zadeklarowała się nasza OSP. Oni również będą pomagać policji w zabezpieczeniu procesji.


3. Od piątku rozpoczniemy Dni Eucharystyczne, zwane potocznie oktawą Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. będziemy urządzać procesję eucharystyczną wokół kościoła.

Na piątek po Bożym Ciele ks. bp Zbigniew Zieliński udzielił wszystkim wiernym dyspensy od postu od pokarmów mięsnych.


4. Najbliższa sobota jest pierwszą miesiąca. Stąd zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające na godz. 8.00, a potem tradycyjnie na Mszę św. na godz. 9.00.


5. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca swoje prymicje w naszej parafii będzie odprawiał ks. Bohdan Prysiarzny, który został wyświęcony w miniony wtorek w Poznaniu.

Po wieczornej Mszy św. zapraszamy z kolei na męski różaniec.


6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na Parafialny Dzień Dziecka na plac za plebanię. Będzie wiele atrakcji, a spotkanie rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11.00.


7. Przez cały czerwiec zapraszamy na śpiew Litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię będziemy śpiewać każdego dnia przed wieczorną Mszą św.


8. Pielgrzymka dziękczynna po Pierwszej Komunii św. do sanktuarium do Rokitna odbędzie się – zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią – w poniedziałek, 3 czerwca. Wyjazd autokarem o godz. 8.00.


9. W ostatnią niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 3 100 zł. Z serca dziękujemy za te ofiary.


10. INTENCJE.


11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. Bronisław Dziewiński z Dobrzan i św. Adam Piwoński z Bytowa. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

282 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page