top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej - 30 maja 2021 -


1. Powoli kończymy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Jutro, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Stąd jutro - mimo, że grota przy kościele nie w pełni jest jeszcze odnowiona - POŚWIĘCIMY NOWĄ FIGURĘ MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ. Dlatego wyjątkowo jutrzejsze nabożeństwo maryjne rozpoczniemy już o godz. 17.30, gromadząc się przy grocie na zewnątrz kościoła. Podczas nabożeństwa poświęcimy wspomnianą figurę.

Na tę ostatnią majówkę zapraszamy - tak jak to było do tej pory - również dzieci z ich rodzicami.


2. Od wtorku rozpoczynamy z kolei czerwiec - miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, kiedy to będziemy śpiewać LITANIĘ DO SERCA BOŻEGO, tak samo, jak było to z litanią loretańską. Zapraszamy na tę modlitwę, by zawierzać Boskiemu Sercu nasze rodziny. Szczególnie w tym roku, gdy wkrótce będziemy przeżywać 100. rocznicę poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa.


3. W czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA, zwana Bożym Ciałem. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy z procesją eucharystyczną, którą w tym roku poprowadzi ks. Marcin Stefanik, chrystusowiec z Poznania.

Tradycyjnie udamy się do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy krzyżu obok kościoła - prosimy, aby przygotowała go Jasnogórska Rodzina Różańcowa i nasz Parafialny Oddział Caritas; drugi na parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego - o przygotowanie go prosimy Róże Różańcowe; trzeci znajdzie się przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Dworcowej - prosimy, aby przygotowali go rodzice tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych; i czwarty ołtarz znajdzie się przed wejściem na nową część cmentarza na ul. Dworcowej - prosimy, aby przygotowała go nasza Ochotnicza Straż Pożarna.

Bardzo prosimy także rodziców dzieci pierwszokomunijnych, aby w Boże Ciało jeszcze raz ubrali dzieci w stroje komunijne i szli z nimi w procesji eucharystycznej. Dziewczynki niech sypią kwiaty. Niech to będzie wyraz wdzięczności za I Komunię waszych dzieci. Ponieważ tegoroczna wiosna jest bardzo spóźniona i trudno jest znaleźć kwiaty, prosimy, aby w tym tygodniu każdy kto może przynosił do zakrystii płatki kwiatów, aby dzieci miały co sypać podczas procesji.

Przez całą OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, na którą zapraszamy także dzieci, aby mogły m.in. sypać kwiaty.

Równocześnie prosimy, abyśmy wszyscy - podczas każdej procesji - zachowywali zasady bezpieczeństwa sanitarnego - należy zachować odstępy, albo założyć maski.


4. W Boże Ciało będą również MSZE ŚW. i PROCESJE NA NASZYCH FILIACH. I tak: o godz. 8.30 - w Szadzku, o godz. 9.00 w Błotnie, o godz. 14.00 w Odargowie i o godz. 15.00 w Ognicy.


5. Od uroczystości Bożego Ciała wracamy w kościele parafialnym do starego porządku Mszy św. - tzn. Msze w niedziele będą o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.


6. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK I i SOBOTA MIESIĄCA. Tradycyjnie księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych, a w sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające na godz. 8.00, a później na Mszę św. na godz. 9.00, po której udamy się w procesji eucharystycznej wokół kościoła.


7. Pragniemy poinformować, że w UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA, tj. 11 czerwca o godz. 15.00, bp Henryk Wejman udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Również podczas tej Mszy św. dwóch naszych parafian - p. Jan Krzyżak i p. Grzegorz Ulewicz zostanie ustanowionych nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. Będą oni mogli pomagać w rozdzielaniu Komunii św., jak również będą mogli zanosić Komunię św. chorym.


8. 12 czerwca, tj. w sobotę, organizujemy WYJAZD DZIECI NA SPOTKANIE DO MARIANOWA, które będzie spotkaniem dzieci z parafii chrystusowców w ramach dziecięcej Góry Tabor Junior. Wyjazd spod kościoła o 9.30. W programie Msza św. oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wszelkich dodatkowych informacji udziela ks. Marcin.


9. Ponawiamy informację o zapisach na PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH w dniach 9-17 września br.


10. Decyzją naszych przełożonych zakonnych kończy pracę w naszej parafii ks. Michał. Na jego miejsce został wyznaczony ks. Sebastian Stawierej, tegoroczny neoprezbiter. Terminy pożegnania i przywitania podamy w później.


11. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


12. W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. JÓZEFA BARGIEL z Dobrzan.

R.i.P.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

368 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page