top of page

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 28 maja 2023 -


1. Dzisiejszą uroczystością kończymy okres Wielkiejnocy.

Natomiast jutro będziemy obchodzić tzw. drugi dzień Zielonych Świąt. Jest to zarazem uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Zapraszamy w tym dniu do Archikatedry w Szczecinie, aby o godz. 18.00 uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Liturgia ta będzie jednocześnie rozpoczęciem Tygodnia Ewangelizacyjnego i wspólną modlitwą członków wspólnot i ruchów kościelnych.


2. We środę ostatni dzień maja, który jest z kolei świętem Nawiedzenia NMP.

W tym dniu, na zakończenie naszych nabożeństw majowych, wyjątkowo Litanię loretańską zaśpiewamy po Mszy św., przy grocie Matki Bożej.


3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Podobnie jak w maju również w czerwcu będziemy śpiewać każdego dnia – oprócz I Soboty - Litanię do Serca Bożego o godz. 17.45.


4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Tradycyjnie więc w tym tygodniu księża udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych, a w sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające na godz. 8.00, a później na Mszę św. o godz. 9.00. Wyjątkowo w I Sobotę miesiąca Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy jako dziękczynienie po Komunii św.

W przyszłą niedzielę zapraszamy po Mszy św. wieczornej na męski różaniec.


5. W najbliższą sobotę grupa z naszej parafii wyjeżdża z ks. Łukaszem na spotkanie modlitewne na Lednicę.


6. Już dziś pragniemy poinformować, że procesja Bożego Ciała odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.00 i przejdzie do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowali następujący parafianie – 1. ołtarz przy krzyżu na placu kościelnym – osoby pomagające przy kościele, Jasnogórska Rodzina Różańcowa, Męski Różaniec i osoby z sąsiedztwa kościoła; 2. – na parkingu przy Urzędzie Gminy – Róże Różańcowe oraz Kręgi Biblijne; 3. – przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Zielonej – rodzice dzieci pierwszokomunijnych; 4. – na placu przy nowej części cmentarza – OSP i Koło Gospodyń z Dobrzan. Oczywiście mile widziane są także inne osoby, które dobrowolnie włączą się do pomocy w przygotowanie ołtarzy, ale także później w przebieg procesji. Prosimy już dziś pomyśleć o kwiatkach dla dzieci; zapraszamy dzieci w strojach komunijnych; prosimy o przygotowanie chorągwi, a potem o ich niesienie, a także o przygotowanie baldachimu.


7. Jak każdego roku tak i w tym organizowana jest Góra Tabor Junior dla dzieci z parafii księży Chrystusowców. Wydarzenie to będzie miało miejsce dnia 19 czerwca (sobota) w Stargardzie. Zapisy, jak i wszelkie inne informacje, można uzyskać u ks. Marcina. Hasłem tegorocznego spotkania jest „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.


8. Tydzień temu na tacę inwestycyjną zebraliśmy 3 660 zł. Z serca dziękujemy za Wasze ofiary.

Pragniemy także podzielić się radością, że otrzymaliśmy dotacje na prace przy naszych kościołach filialnych. I tak: z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont dachu kościoła w Odargowie 100 000 zł oraz na II etap remontu wieży kościoła w Ognicy 110 000 zł. Z naszego stargardzkiego powiatu 20 000 zł na nowe drzwi i remont zabytkowych elementów do kościoła w Ognicy. Dziękujemy św. Józefowi za wysłuchane prośby. Zostały złożone jeszcze inne wnioski o dotację.


9. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

211 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page