top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 17 kwietnia 2022 -


1. Miłość ostatecznie zwyciężyła śmierć. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będą najlepsze wielkanocne życzenia: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi bliskimi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza rodzinnym, społecznym i narodowym. Wielu łask od Zmartwychwstałego Jezusa.


2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Msze św. będą w porządku niedzielnym (o godz. 9.00, 11.00 i 18.00), również na filiach.


3. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przeżywanie ostatniego tygodnia Wielkiego Postu, poczynając już od niedzieli Palmowej za czynne włączenie się w Marsz dla Jezusa, a w Wielki Wtorek za modlitwę podczas Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Dziękujemy za owocne włączenie się w przeżywanie Triduum Paschalnego. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przez swoją pracę przyczynili się do upiększenia naszego kościoła - a więc p. Basi za sumienne sprzątanie naszej świątyni, naszym kościelnym; dziękujemy Wam wszystkim za ofiary na kwiaty i Paniom kwiaciarkom za ułożenie tych kwiatów; dziękujemy LSO oraz wszystkim czytającym i śpiewającym na czele z Panem organistą. W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować naszemu Zespołowi Mika’el, który został reaktywowany, czy raczej trwając w radości wielkanocnej trzeba powiedzieć, że zmartwychwstał i to w odnowionym, poszerzonym składzie. Dziękujemy Wam za prowadzenie śpiewu. Niech to zmartwychwstanie trwa jak najdłużej, nawet sięgając po za okres wielkanocny. Dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób dołożył się do lepszego przeżycia minionych dni. Dziękuję wreszcie moim współpracownikom - ks. Tadeuszowi, ks. Marcinowi i ks. Sebastianowi za kapłańską pracę wykonaną w ostatnim tygodniu oraz kl. Piotrowi za pomoc i wykonane prace, w sposób szczególny za dekoracje w naszym kościele, bo praktycznie to jest jego dzieło.


4. W nadchodzącym tygodniu nie będzie ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU o godz. 17.00. Za to pozostawiamy bez zmian nabożeństwa - we wtorek o godz. 17.45 do św. Józefa, we środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek o 17.45 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i w piątek o godz. 17.30 Wypominki roczne, a po nich wyjątkowo w tym dniu odmówimy różaniec za zmarłych.


5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA. Stąd od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przed tym świętem i będziemy ją odmawiać po Komunii św. jako dziękczynienie.

W przyszłą niedzielę przypada odpust w kaplicy w Szadzku. Msza odpustowa o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.


6. Natomiast w sobotę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego nasz Caritas organizuje SPOTKANIE INTEGRACYJNE z uchodźcami z Ukrainy i dziećmi z naszej szkoły. To spotkanie odbędzie się w leśniczówce na Okolu i zostanie ono zorganizowane w ramach Tygodnia Miłosierdzia i tzw. „Dnia Dobra”.


7. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


8. Jeszcze raz Szanownym Gościom i Drogim Parafianom składamy najlepsze życzenia świąteczne. A za wszelką życzliwość, dobre słowa i życzenia, czy to z okazji Wielkiego Czwartku, czy z okazji Świąt z serca dziękujemy. Niech Pan Zmartwychwstały wszystkich obdarzy swym pokojem i błogosławieństwem.

A zmarłych naszych parafian, w sposób szczególny śp. ŁUCJĘ KOLIŃSKĄ z Sierakowa, której pogrzeb odbył się w Wielki Piątek, a Msza pogrzebowa będzie we wtorek - niech Pan przyjmie do grona zbawionych w niebie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!

Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

230 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page