top of page

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 9 kwietnia 2023 -


1. Miłość ostatecznie zwyciężyła śmierć. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będą najlepsze wielkanocne życzenia: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi bliskimi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza rodzinnym, społecznym i narodowym. Wielu łask od Zmartwychwstałego Jezusa.


2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Msze św. w kościele parafialnym będą trzy - tylko do południa - o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

Na filiach według porządku niedzielnego.


3. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przeżywanie ostatnich dni Wielkiego Postu, poczynając już od Misterium Męki Pańskiej – zarówno aktorom, jak i tak licznym uczestnikom; poprzez niedzielę Palmową za Marsz Papieski; i Wielki Wtorek za modlitwę podczas Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta i obecność podczas poświęcenia odnowionej kaplicy cmentarnej. Dziękujemy za owocne włączenie się w przeżywanie Triduum Paschalnego i za liczną frekwencję w tych dniach. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przez swoją posługę przyczynili się do pięknego przeżycia Liturgii Triduum - naszym kościelnym, zespołowi Mika’el za śpiew, LSO i to o poszerzony skład „starej gwardii” – tutaj również wielkie podziękowania należą się ks. Łukaszowi; wszystkim czytającym, śpiewającym, jak i dwunastu panom za dyspozycyjność w Wielki Czwartek podczas obrzędu umycia nóg. Dziękujemy Wam wszystkim za ofiary na kwiaty oraz każdemu, kto w jakikolwiek sposób dołożył się do lepszego przeżycia minionych dni.

Dziękuję wreszcie moim współpracownikom za kapłańską pracę wykonaną w ostatnim tygodniu, w sposób szczególny w konfesjonale.


4. Nadchodzący tydzień to OKTAWA WIELKIEJ NOCY. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli nie ma postu.

W nadchodzącym tygodniu zapraszamy na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU o godz. 17.00 oraz na inne ustalone nabożeństwa.


5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA. Stąd od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przed tym świętem. W przyszłą niedzielę przypada więc odpust w kaplicy w Szadzku. Msza odpustowa o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.


6. INTENCJE.


7. Jeszcze raz Szanownym Gościom i Drogim Parafianom składamy najlepsze życzenia świąteczne.

A za wszelką życzliwość, dobre słowa i życzenia, czy to z okazji Wielkiego Czwartku, czy z okazji Świąt z serca dziękujemy. Niech Pan Zmartwychwstały wszystkich obdarzy swym pokojem i błogosławieństwem.

A zmarłych naszych parafian, w sposób szczególny śp. MIECZYSŁAWA OLESIŃSKIEGO z Dobrzan, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 12.00, niech Pan przyjmie do grona zbawionych w niebie.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!

Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

219 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page