top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego


1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza rodzinnym, społecznym i narodowym. W sposób szczególny właśnie teraz, gdy przeżywamy trudny dla nas wszystkich czas izolacji. Nie poddawajmy się lękowi! Jezus zwyciężył śmierć i zło. On żyje! I jest potężniejszy od wszystkiego, co dla nas jest trudne i z czym sobie po ludzku nie radzimy. W Nim pokładajmy jedynie nadzieję.


2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte będą w porządku niedzielnym (o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 18.00), również na filiach. Przestrzegajmy jednak obowiązujących nas przepisów, by w kościele jednorazowo na Mszy było tylko 5 osób, nie licząc tych którzy posługują podczas liturgii. Zarówno dziś, jak i przez cały czas trwania tych ograniczeń, podczas Mszy Świętej (oprócz tygodnia) drzwi kościoła będą musiały być zamknięte. Ci, którzy przyjdą do kościoła, a do niego nie wejdą, przed każdą Mszą zostanie im udzielona Komunia Święta na zewnątrz. Bardzo proszę o wyrozumiałość.

Zachęcam za to, aby przyjść w tygodniu na chwilę osobistej modlitwy. Kościół będzie otwarty. A od wtorku do piątku włącznie o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.


3. Z powodu trwającej epidemii wiele osób nie skorzystało ze spowiedzi przed Świętami, ani też nie mają możliwości przyjąć Komunii sakramentalnej. Stąd podaję wyjaśnienie dotyczące trzeciego przykazania kościelnego, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”. Okres Wielkanocy obejmuje czas od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Podczas 205. Konferencji Episkopatu Polski Biskupów Diecezjalnych, która odbyła się w Warszawie, dnia 21 marca 1985 roku, Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że okres, w którym obowiązuje czas Komunii wielkanocnej, obejmować będzie okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, która w tym roku przypada 7 czerwca.


4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przed tym świętem.

Z powodu ograniczeń związanych z epidemią musimy przełożyć na późniejszy termin odpust w kaplicy w Szadzku.


5. Intencje na nadchodzący tydzień.


6. Jeszcze raz Gościom i Parafianom składam najlepsze życzenia świąteczne.

A za wszelką życzliwość, dobre słowa i życzenia, czy to z okazji Wielkiego Czwartku, czy z okazji Świąt z serca dziękujemy. Niech Pan Zmartwychwstały wszystkich obdarzy swym pokojem i błogosławieństwem.


Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!

Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

273 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page