top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na uroczystość Bożej Rodzicielki


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Nowy Rok - 1 stycznia 2023 -


1. Od jutra, tj. od poniedziałku, 2 stycznia rozpoczynamy – po dwuletniej przerwie – regularne ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE, zwane kolędą. W gablocie, jak również na stronie parafialnej w Internecie został zamieszczony cały plan tegorocznej kolędy.

Na ogłoszeniach będziemy podawać plan na najbliższy tydzień.

I tak:

- w poniedziałekul. Kościuszki oraz ul. Mickiewicza nr-y od 5 do 19 po obu stronach drogi;

- we wtorekul. Mickiewicza i ul. Jeziorna;

- w środęOsiedla Majowe z ul. Szkolną oraz ul. Zacisze nr-y 2, 3, 4 i ul. Wąska;

- w czwartek – blok na ul. Zacisze, ul. Słoneczna oraz ul. Podgórna, Strażacka i Rzeczna;

Kolędę od poniedziałku do czwartku rozpoczynamy od godz. 16.00.

- w sobotę od godz. 10.00Szadzko.


2. Pomimo trwania kolędy wracamy do zwyczajnego cyklu nabożeństw. Zapraszamy od poniedziałku do piątku włącznie na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU o godz. 17.00. Msza wieczorna będzie także normalnie odprawiana o godz. 18.00.

Na czas trwania kolędy nie ma za to Mszy św. w tygodniu na naszych filiach.


3. W piątek, 6 stycznia przypada uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, zwana popularnie uroczystością Trzech Króli. W tym dniu nie ma kolędy, a Msze św. – zarówno w kościele parafialnym, jak i na filiach – odprawiamy według porządku niedzielnego.

Po Mszach św. w piątek LSO będzie rozprowadzała poświęconą i przygotowaną KREDĘ do oznaczenia drzwi naszych domów. Przypominamy, że piszemy C, M, B i rok 2023, stawiając pomiędzy litery i rok znaki krzyża. Skrót ten oznacza modlitwę po łacinie: Christus mansionem benedicat, co oznacza: Niech Chrystus błogosławi temu domowi. Tradycja od tego skrótu nadała imiona trzem Mędrcom: Kasper, Melchior i Baltazar.

W uroczystość Trzech Króli w sposób szczególny zapraszamy na Msze św. na godz. 18, gdyż po Mszy św. chcemy urządzić wspólne krótkie KOLĘDOWANIE wraz zespołem Mika’el.


4. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA. Ponieważ jednak w piątek przypada uroczystość oraz trwa kolęda, a księża uczą w szkole, stąd do chorych z posługą sakramentalną udamy się w 2. piątek roku, tj. 13 stycznia.

W I Sobotę tradycyjnie zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające na godz. 8.00, a później na Mszę św. na godz. 9.00. W Pierwszą Sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.


5. W przyszłą niedzielę, która kończy okres Bożego Narodzenia, na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej szkoły pod kierownictwem ks. Marcina i p. Łukasza przedstawią krótkie JASEŁKA. Serdecznie zapraszamy.


6. Ponawiamy nasze zaproszenie do zapisów na planowane w tym roku PIELGRZYMKI – na Dolny Śląsk i do Grecji. Jest jeszcze sporo wolnych miejsc. W sposób szczególny prosimy o podjęcie decyzji, co do pielgrzymki na Dolny Śląsk, gdyż do końca stycznia musimy podjąć decyzję, czy pielgrzymka się odbędzie.


7. INTENCJE mszalne.


8. W minionym tygodniu oprócz pogrzebów śp. HENRYKA CZEPIELKIEWICZA oraz śp. ELEONORY TRYK do wieczności odeszła także śp. LUCYNA RACZKOWSKA z Dobrzan.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

358 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page