top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata


- 22 listopada 2020 -


1. W poniedziałek rozpoczynamy tzw. Tydzień Słowa Bożego, który ma nas uwrażliwić na słuchanie Słowa, pochodzącego od samego Boga. Zachęcamy do tego, aby samemu sięgać po Pismo święte i je po prostu czytać samemu, a jeszcze lepiej wspólnie w rodzinie.

W naszym kościele przeżywanie tego tygodnia podkreślimy przez dodatkowy krótki komentarz do Liturgii Słowa, który będziemy czytać od poniedziałku do soboty przed pierwszym słyszanym czytaniem podczas Mszy św.

Zapraszamy także chętnych, aby dołączyli do Kręgu Biblijnego, który teraz odbywa się w sobotę o godz. 19.00 i z racji obostrzeń sanitarnych spotykamy się poprzez Internet.


2. W najbliższy wtorek, tj. 24 listopada nasz ks. Arcybiskup będzie obchodził 18. rocznicę swojej sakry biskupiej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.


3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Już dziś zapraszamy na Roraty, które będą codziennie odprawiane - oprócz oczywiście niedziel - o godz. 6.30. Więcej szczegółów podamy w przyszłą niedzielę.

Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać opłatki na stół wigilijny.


4. Również zapraszamy na rekolekcje pt. „Droga Narodzenia”, które będą prowadzone każdego dnia przez cały Adwent o godz. 19:00 w Internecie na kanale YouTube ks. Michała. Aby uczestniczyć w rekolekcjach wystarczy wejść na naszą stronę parafialną i kliknąć napis „Droga Narodzenia”.


5. W ubiegłą niedzielę na tzw. składkę inwestycyjną zebraliśmy 1 510 zł, a do puszek Caritas w ramach IV Dnia Ubogich 689 zł. Z kolei na opał kościoła złożyliście kolejne 1 300 zł. Za każdą ofiarę z serca dziękujemy, tym bardziej, że z racji obostrzeń sanitarnych zmniejszyła się teraz liczba osób w kościele.


6. INTENCJE mszalne.


7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. IRENA TOWSTOKORY z Grabnicy, śp. ANNA GIBAS, nasza Burmistrz i śp. JANINA KOWALSKA z Dobrzan, której pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek, tj. 24 listopada o godz. 12.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

229 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page