top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

- 20 listopada 2022 -


1. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, którą dziś przeżywamy, kończy kolejny rok liturgiczny. Za tydzień rozpoczniemy już Adwent. Dzisiejsza uroczystość jest zarazem tytularnym świętem naszego Zgromadzenia zakonnego - Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Prosimy o modlitwę za nas, za wszystkich chrystusowców, o wierność w realizacji naszego charyzmatu, ale także o nowe powołania do naszej wspólnoty. Tym bardziej, że w tym roku przeżywamy 90-tą rocznicę powstania naszego Zgromadzenia.

Przy tej okazji chcemy również serdecznie podziękować za pomoc duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej ks. Ryszardowi Oblizajkowi SChr.


2. Zapraszamy na WYPOMINKI listopadowe - od poniedziałku do soboty o 17.30 w kościele, a w niedzielę o 15.00 przy krzyżu na cmentarzu.


3. Od przyszłej niedzieli, czyli od I Niedzieli Adwentu, Caritas będzie rozprowadzał ŚWIECE WIGILIJNE i „torby miłosierdzia”. Także będzie można nabyć OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY, jak również kalendarze na 2023 r. w cenie 10 zł. oraz „Ewangelia na każdy dzień” (mały egzemplarz 10 zł., a duży 25 zł).


4. W najbliższą sobotę, 26 listopada, nasza młodzież weźmie udział w pierwszym zjeździe Młodych z parafii Chrystusowców w Pyrzycach. Jeśli są jeszcze osoby chętne do wzięcia w nim udziału, prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.


5. Przypominamy, że w dalszym ciągu można zapisywać się na 5-dniową PIELGRZYMKĘ na DOLNY ŚLĄSK, od 17 do 21 kwietnia 2023 r. Cena to 1590 zł. Przy zapisie prosimy o przedpłatę w wysokości 500 zł. Szczegółowy program znajdziemy na stronie parafialnej.


6. Dzisiejsza niedziela jest inwestycyjna. Za każdą złożoną ofiarę na inwestycje w naszej parafii z serca dziękujemy.


7. INTENCJE Mszy św. na nadchodzący tydzień.


8. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła śp. ZUZANNA GRADOWSKA, była mieszkanka Krzemienia.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


9. Wszystkim Drogim Parafianom, a szczególnie Solenizantom tego tygodnia oraz każdemu, kto przeżywać będzie swoje osobiste rocznice życzymy obfitości Bożych darów. Niech Pan nam błogosławi.


ks. Marcin Bińkowski SChr,

wikariusz


159 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page