top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (21.11.2021)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 21 listopada 2021 -


1. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, którą dziś przeżywamy, kończy kolejny rok liturgiczny. Za tydzień rozpoczniemy już Adwent. Dzisiejsza uroczystość jest zarazem tytularnym świętem naszego zgromadzenia zakonnego - Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Przy tej okazji prosimy o modlitwę za wszystkich chrystusowców, o wierność w realizacji naszego charyzmatu, ale także o nowe powołania do naszej wspólnoty. Za wszelką zaś życzliwość nam okazywaną z serca dziękujemy.


2. W odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski i na prośbę ks. abpa Andrzeja Dzięgi dziś po Mszach św. zostanie przeprowadzona ZBIÓRKA NA RZECZ MIGRANTÓW i UCHODŹCÓW. Ofiary te zostaną przekazane przez Caritas Polska na wschodnie tereny przygraniczne, na pomoc podczas kryzysu migracyjnego.


3. KATECHEZA DLA RODZICÓW dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek, 22 listopada, o godz. 19.00 w kościele. Prosimy Rodziców o poważne potraktowanie tej informacji i w miarę możliwości o obowiązkową obecność.


3. RADĘ PARAFIALNĄ zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00 na salce przy plebanii.


4. Z kolei na SPOTKANIE CARITAS zapraszamy w czwartek, na godz. 19.00, również do salki przy plebanii. Zapraszamy osoby z obecnego składu, które chcą dalej kontynuować pracę w Caritas. Nieobecność kogoś będzie oznaczać rezygnację z tej pięknej pracy miłosierdzia. Na to spotkanie zapraszamy także nowe osoby, które wyraziły już chęć pomocy w pracy Caritas, ale również każdego, kto chciałby dołożyć się do istnienia Parafialnego Oddziału Caritas. Mile widziana będzie każda osoba, również z naszych filii.

Pamiętajmy, że praca w Caritas, oprócz wymiaru wolontariatu, jest pewną formą jałmużny, którą możemy dać drugiemu człowiekowi, jałmużna zaś - jak uczymy się w Katechizmie - gładzi grzechy. A przecież każdy z nas potrzebuje Bożego przebaczenia i miłosierdzia. Pomagając innym, faktycznie pomagamy sobie.

Dziś można zabrać "Torby miłosierdzia", które napełnione produktami spożywczymi o długim terminie ważności lub produktami chemicznymi, zostaną przekazane potrzebującym w naszej parafii.


5. Spotkanie KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA z klas 7 i 8 odbędzie się w piątek, o godz. 17.30 w kościele - adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, Msza św. z krótką nauką, a potem dla chętnych niespodzianka w salce.


6. Parafialny ZESPÓŁ MUZYCZNY MIKAEL zaprasza do współpracy muzyków zawodowych i amatorów, grających na gitarze, klawiszach, perkusji, flecie, skrzypcach, saksofonie, itp. Zapraszamy też solistów i śpiewaków. Zgłoszenia przyjmuje ks. Sebastian.


7. Ogłaszamy także NABÓR NA MINISTRANTÓW. Zapraszamy do Liturgicznej Służby Ołtarza chłopców w wieku po przyjęciu I Komunii św. aż do ostatnich klas szkoły średniej. Mile widziani kandydaci do bierzmowania. Zgłoszenia przyjmuje ks. Sebastian.


8. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, podczas którego będziemy chcieć organizować w poniedziałki i w czwartki Roraty z udziałem dzieci. Po takich Roratach, chcemy wrócić do zwyczaju sprzed pandemii, i zorganizować także ŚNIADANIA DLA DZIECI. Prosimy zatem o składanie na plebanii już od tego tygodnia produktów, które pomogą przygotować te śniadania.


9. Za dzisiejsze ofiary złożone na TACĘ INWESTYCYJNĄ bardzo dziękujemy.

Równocześnie informujemy, że na połowie ławek w kościele - od strony starej zakrystii - zostało już uruchomione ogrzewanie.


10. INTENCJE.


11. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. MARIA ZBRÓG z Dobrzan. Msza pogrzebowa w poniedziałek o godz. 12.00, pogrzeb zaś odbędzie się w Stargardzie.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz


270 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page