top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego - 29 maja 2022 -


1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na FESTYN RODZINNY, który jest dziękczynieniem za czas Pierwszych Komunii św., jak również za dzisiejszą rocznicę Komunii dzieci z klas IV oraz prezentem dla dzieci z okazji zbliżającego się ich święta. Na festyn - podczas którego przewidzianych jest wiele atrakcji - są zaproszeni wszyscy, a szczególnie rodziny z dziećmi.


2. W tym tygodniu do wtorku włącznie o godz. 17.45 śpiewamy LITANIĘ LORETAŃSKĄ, a od środy, czyli od 1 czerwca również o godz. 17.45 będziemy śpiewać LITANIĘ do SERCA BOŻEGO.


3. W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywać I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTĘ miesiąca.

Tradycyjnie zatem w tym tygodniu księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. W czwartek zapraszamy LSO i ich rodziny na Mszę św. o powołania kapłańskie i zakonne, a w sobotę wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające na godz. 8.00, a później na Mszę św. na godz. 9.00. Przypominamy, że w I Soboty nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

W I Piątek miesiąca zapraszamy dzieci na ich Mszę św. na godz. 16.00.


4. W tym tygodniu również odbędą się KATECHEZY dla KANDYDATÓW do BIERZMOWANIA z kl. 8. Tradycyjnie w czwartek, 2 czerwca po Mszy św. - grupa z Dobrzan i Kóz, a w piątek, 3 czerwca po Mszy św. grupa z pozostałych miejscowości. Katechezy tym razem wszystkie będą w kościele. Na te katechezy zapraszamy także rodziców.


5. Zapraszamy w dalszym ciągu na wyjazd na LEDNICĘ w sobotę, 4 czerwca. Zapisy u ks. Sebastiana.


6. Informujemy wszystkich, którzy zapisali się na PIELGRZYMKĘ do KRAKOWA i OKOLIC, że podstawienie autokaru w Dobrzanach będzie 6 czerwca (w poniedziałek za tydzień) o godz. 4.00, a wyjazd o godz. 4.15. Następnie autokar pojedzie po grupę z parafii Barzkowice. Wszystkie noclegi będą w jednym miejscu, mianowicie w Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej. Prosimy zabrać ok. 295 zł na bilety wstępu, na lokalnych przewodników oraz na słuchawki. Uprawnieni pielgrzymi niech wezmą ze sobą również legitymacje emeryta, rencisty, itp.


7. Z kolei pielgrzymów, którzy zgłosili się na PIELGRZYMKĘ do MEDJUGORIE prosimy o uzupełnienie danych, kto tego jeszcze nie zrobił oraz o wpłatę całej kwoty do 20 czerwca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.


8. Już dziś informujemy, że spotkanie z Rodzicami dzieci, które w przyszłym (2023) roku przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się 7 czerwca, we wtorek, o godz. 19.00 w kościele. Podamy wtedy datę I Komunii oraz ustalimy inne ważne zasady.

Natomiast Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii - zarówno 15 maja, jak i 22 maja - prosimy o przygotowanie 3. ołtarza na Boże Ciało, który będzie postawiony przy krzyżu przy ul. Jana Pawła i Zielonej.


9. Informujemy także, że spotkanie RADY PARAFIALNEJ odbędzie się 14 czerwca, również we wtorek, o godz. 19.00 na plebanii.


10. INTENCJE.


11. I jeszcze informacja dotycząca śmierci śp. MICHAŁA BANASIAKA. Otóż jego pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 2 czerwca. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 13.30.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

260 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page