top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 23 maja 2021 -


1. Dzisiejszą niedzielą, gdy przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończymy okres wielkanocny. Jutro zaś będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – głównej patronki naszej Archidiecezji.


2. We wtorek w Poznaniu odbędą się w naszym zgromadzeniu zakonnym święcenia prezbiteratu i diakonatu. Zostanie wyświęconych 2 księży i 1 diakon. Obejmijmy ich swoją pamięcią modlitewną.


3. W środę, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych Mamach przede wszystkim w modlitwie. Natomiast w czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Módlmy się w tym dniu w sposób szczególny o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych wywodzących się z naszej parafii. Po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy adorację w intencji nowych powołań. Adoracja ta w naszej archidiecezji jest tak pomyślana, że każdego dnia odbywa się ona w innej parafii. W naszym kościele będzie trwać w czwartek do godz. 24.00 a w piątek będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu już o godz. 8.00 i zakończymy ją przed wieczorną Mszą św. Bardzo prosimy, aby wpisywać się na listę adoracji, która wystawiona jest z tyłu kościoła, tak aby przez cały ten czas ktoś zawsze był obecny w kościele.


4. W tym tygodniu będą praktycznie już ostatnie nabożeństwa majowe dla dzieci. Ks. Marcin zaprasza dzieci pod grotę Matki Bożej w poniedziałek, we wtorek i w środę na godz. 17.30.


5. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w zeszłą niedzielą. Była to taca inwestycyjna. Złożyliście 2 880,00 zł.

W poniedziałek zostało wykonane ocieplenie stropu kościoła oraz został wyczyszczony nalot grzybiczny spowodowany przemarzaniem sufitu. Bardzo dziękujemy p. Dariuszowi Jagodzińskiemu i całej firmie Iso-Dach za wykonane prace, których efekt można zobaczyć m.in. na suficie kościoła.

W nadchodzącym tygodniu będą prowadzone także prace przy grocie Matki Bożej, tak aby nową figurę móc poświęcić w poniedziałek za tydzień, w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W czerwcu z kolei spodziewamy się wymiany drzwi do naszego kościoła.


6. Ponieważ sytuacja epidemiczna powoli się uspokaja - zarówno w kraju, jak i zagranicą - stąd wracamy do pomysłu zorganizowania dziewięciodniowej pielgrzymki do Włoch w terminie od 9 do 17 września br.

Planujemy odwiedzić: Florencję, Rzym, Monte Cassino, Neapol wraz z miejscami związanymi z ks. Dolindo, Pompeje, przepiękne włoskie wybrzeże Amalfi, a w drodze powrotnej Sienę, Mediolan i maryjne sanktuarium w Alpach. Koszt nie zmienił się od poprzedniego ogłoszenia i w zależności od ilości osób może wynieść maksymalnie 3 090 zł, a minimalnie 2 850 zł. Więcej szczegółów na plakacie wywieszonym w gablocie, w Internecie oraz na ulotkach z tyłu kościoła. Przy zapisach prosimy o przedpłatę 500 zł.

Na dzisiaj nie ma obowiązku szczepienia się dla osób wyjeżdżających za granicę, ale szczepienie takie pozwoli ominąć uciążliwe procedury medyczne, jak m.in. robienie testów, kwarantannę, i oddali też niebezpieczeństwo zarażenia się.


7. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: GRAŻYNA KOCIUBAN z Błotna i śp. JAROSŁAW CZENCZAK z Dobrzan.

R.i.P.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

238 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page