top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na V niedzielę w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V niedzielę w ciągu roku - 5 lutego 2023 -


1. Dziękujemy ks. Edmundowi za pomoc w czasie świątecznym oraz w czasie kolędowym. Jutro – w poniedziałek - ks. Edmund wraca do Poznania. Niech Pan Bóg wynagrodzi za wszelkie dobro i tym dobrem obdarza.


2. Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejny męski różaniec.


3. W tym tygodniu w sobotę, 11 lutego będziemy przeżywać wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będzie to zarazem 31. Światowy Dzień Chorego. Stąd w sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych wszystkim tym, którzy będą w kościele i którzy będą tego chcieć.

Zarazem prosimy, aby ten Sakrament nie nazywać „ostatnim namaszczeniem”, bo takim nie jest, a jest za to Sakramentem uzdrowienia. Złe nazewnictwo pokutuje niestety tym, że wiele osób – również starszych i chorych – boi się przyjąć ten sakrament. Zaś rodziny chorych i starszych często też zwlekają do końca z prośbą o namaszczenie i niejednokrotnie wzywają księdza dopiero po śmierci kogoś bliskiego. W poprzednim roku tylko niecała połowa osób, które zmarły, przyjęły przed śmiercią ten Sakrament. Potrzeba więc, abyśmy zmienili swoje nastawienie do Sakramentu Namaszczenia.


4. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.00 oraz na nabożeństwa – we wtorek do św. Józefa, w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na nabożeństwo do św. Michała Archanioła a w piątek na modlitwę za zmarłych, wypisanych w Wypominkach rocznych.

Zarazem informujemy, że Wypominki roczne zostały podzielone na dwie grupy, a daty, gdy będziemy modlić się za poszczególnych zmarłych, zostały zamieszczone w Internecie oraz w gablocie.


5. Wkrótce podamy informację odnośnie pielgrzymki na Dolny Śląsk, gdyż czekamy jeszcze na ewentualne zapisy z sąsiednich parafii.


6. INTENCJE mszalne.


7. Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego nowego tygodnia.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

238 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page