top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną


- 10 maja 2020 -


1. W nadchodzącym tygodniu w naszej parafii będzie kontynuowana WIZYTACJA KSIĘDZA ARCYBISKUPA. I tak: w poniedziałek 11 maja ks. Arcybiskup odprawi Mszę św. o godz. 16.30 w Szadzku, a o godz. 18.00 w Ognicy. Z kolei we wtorek 12 maja - o godz. 16.30 w Bytowie, a o godz. 18.00 w Krzemieniu. Bardzo dziękuję mieszkańcom tych filii, gdzie wizytacja już się odbyła za przygotowanie kościołów i kaplicy, i przede wszystkim za obecność mimo w dalszym ciągu panujących restrykcji sanitarnych.

2. Zapraszam na NABOŻEŃSTWO MAJOWE - 15 min. przed wieczorną Mszą Świętą. Od wtorku do piątku zapraszam na ADORACJĘ Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W środę NOWENNA do Matki Bożej Nieusta-jącej Pomocy, a w piątek WYPOMINKI ROCZNE.

3. W środę, czwartek i w piątek udzielę SAKRAMENTU BIERZMOWANIA kandydatom z naszej parafii. Jak wspominałem tydzień temu, bierzmowanie będzie miało następujący przebieg: o godz. 19.00 okazja do spowiedzi św., która - przypominam - jest warunkiem bezwzględnym otrzymania sakramentu bierzmowania. Z kolei o godz. 19.30 będzie dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu. Na tej Mszy będą mogli być tylko kandydaci, ich świadkowie i rodzice.

4. W tym tygodniu przypada 13 maja, a więc kolejne wspomnienie OBJAWIEŃ FATIMSKICH. Z racji na panującą epidemię, jak również ze względu na to, że na środę wyznaczony został pierwszy termin bierzmowania, nie możemy zorganizować procesji fatimskiej. Zachęcam więc do tego, aby w tym dniu każdy osobiście odmówił różaniec, a podczas nabożeństwa majowego i Mszy Świętej śpiewać będziemy pieśni związane z objawieniami maryjnymi w Fatimie.

5. Ks. Arcybiskup przedłużył DYSPENSĘ - podtrzymując ustalone wcześniej warunki - od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej do 30 czerwca. Dekret ks. Arcybiskupa jest wywieszony w gablocie.

6. W miniony piątek straż pożarna rozwoziła „PACZKI DLA SENIORA” oraz ŻYWNOŚĆ, którą rozdziela Caritas. Ponieważ tych paczek jest bardzo duża ilość, niestety strażacy nie zdołali ich rozwieść do wszystkich osób. Przepraszamy tych, którzy czekali i nie doczekali się w piątek na żywność i paczki. Będą one rozwożone w najbliższy poniedziałek. W tym miejscu bardzo gorąco pragnę podziękować wszystkim, którzy byli i są zaangażowani w dystrybucję żywności i „paczek dla seniora”. Dziękuję przede wszystkim całemu oddziałowi parafialnemu Caritas za tytanicz-ną pracę przy pakowaniu i rozdzielaniu żywności. Bardzo dziękuję p. Zofii Dziwińskiej i pracownicom sklepu za spakowanie 70. „paczek dla seniora”. Ogromne podziękowanie należy się także naszym strażakom, na czele z p. Krzysztofem Kardasiewiczem, najpierw za wypakowanie transportu żywności a później za rozwiezienie jej do domów. Dziękuję również właścicielom i pracownikom wszystkich sklepów w Dobrzanach za umożliwienie rozprowa-dzania w sklepach świec i baranków wielkanocnych. Tym samym nasz parafialny Caritas mógł rozprowadzić cały przyznany nakład, a pieniądze zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na działalność Caritas. Niech każdemu za wkład w to wielkie dzieło miłosierdzia Pan Bóg hojnie wynagrodzi. Pamiętajcie o słowach z Ewangelii wg. św. Mateusza: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

7. Bardzo dziękuję za kolejne OFIARY na konfesjonały. W ostatnim tygodniu wpłynęło kolejnych 1 000 zł. Stąd w tej chwili zapłaciłem za konfesjonały 20 000 zł, a pozostało jeszcze do zapłaty 8 000 zł.

8. INTENCJE na nadchodzący tydzień.

9. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. HERONIM SZUMIŃSKI z Ognicy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz331 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page