top of page

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na 5 Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

- 28 kwietnia 2024 -

 

1. Dzisiaj zapraszamy na odpust do Bytowa. Msza ku czci św. Wojciecha o godz. 14.00. Później mieszkańcy zapraszają na poczęstunek.


2. W najbliższą środę rozpoczniemy maj - miesiąc poświęcony Matce Bożej. W związku z tym przez cały miesiąc będziemy modlić się, śpiewając Litanię loretańską - w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dzieci swoje nabożeństwa majowe będą mieć w środy o godz. 17.00 przy grocie, z tym, że majówki z dziećmi rozpoczniemy dopiero od 8 maja.

W kruchcie kościoła można zakupić – w cenie 10 zł – małe książeczki pt. „31 dni z Maryją”. Są to krótkie rozważania na temat 7 słów, które zanotowały Ewangelie, a które wypowiedziała Matka Boża. Zachęcamy do nabywania tej pozycji, aby jeszcze głębiej przeżyć ten piękny miesiąc.


3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. I Piątek maja zbiega się w tym roku z uroczystością NMP Królowej Polski. W związku z tym 3 maja, w piątek będą w kościele parafialnym dwie Msze św. – o godz. 9.00 i o godz. 18.00.

W I Piątek księża udadzą się także z posługą sakramentalną do chorych, z tym, że ks. Proboszcz rozpocznie objazd dopiero po Mszy św. o godz. 9.00.

W I Sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające na godz. 8.00, a później na Mszę św. na godz. 9.00.


4. W sobotę, 4 maja przypada także wspomnienie św. Floriana, patrona m.in. strażaków. Dlatego zapraszamy na Mszę św. na godz. 17.00 w intencji naszej OSP w Dobrzanach. Modlitwa w intencji straży niech będzie wyrazem naszej wdzięczności za ich służbę.


5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na męski różaniec tradycyjnie po wieczornej Mszy św.


6. Zapraszamy także młodzież do zapisów na Spotkanie Formacyjne Młodych, które tym razem odbędzie się w Chociwlu, w sobotę, 11 maja. Koszt wyjazdu to 30 zł. W czasie spotkania – oprócz modlitwy i konferencji – będzie zorganizowany m.in. turniej siatkówki.


7. Z serca dziękujemy za ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną. Złożyliście 4 210 zł.

Od poniedziałku trwają prace przy remoncie kościoła w Odargowie w ramach rządowego programu odbudowy zabytków „Polski Ład”. Polecamy przebieg i bezpieczeństwo prac Waszej modlitwie.

Został również wyłoniony wykonawca remontu okien w Bytowie. Stąd na początku maja winny również i tam ruszyć prace.

Rozpoczęliśmy także budowę kapliczki Matki Bożej na rogu ul. Mickiewicza i Szkolnej, niedaleko szkoły. Przypominamy, że figurkę ufundowali rodzice dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży bierzmowanej, którzy w ubiegłym roku przystąpili do sakramentów. Szukamy teraz z kolei sponsorów, ofiarodawców na budowę samej kapliczki. Koszt materiałów to ok. 10 000 zł. Planujemy poświęcenie tej kapliczki podczas tegorocznych uroczystości Bożego Ciała.


8. INTENCJE.

 

ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

249 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page