top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkanocna - 2 maja 2021 -


1. Przez weekend majowy gościmy w naszej parafii kleryka Bohdana, z naszego seminarium w Poznaniu, który pochodzi z Ukrainy. Dzisiaj można wesprzeć nasze seminarium w Poznaniu, wrzucając ofiary - za które z serca dziękujemy - do skarbonki przy kracie.


2. Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy mężczyzn na kolejny męski różaniec ulicami Dobrzan.


3. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele parafialnym będą o godz. 9.00 i o godz. 18.00. Ponieważ 3 maja przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji, w sposób szczególny w tym dniu chcemy polecać Bogu przez ręce Maryi wszystkie sprawy naszej Ojczyzny. Natomiast o godz. 9.00 będziemy się modlić w intencji mieszkańców całej naszej Gminy i o dobry wybór Burmistrza.


4. Zapraszamy codziennie na godz. 17.45 na śpiew litanii loretańskiej. Wyjątkiem będzie środa, kiedy to litanię ku czci Matki Bożej zaśpiewamy już o godz. 17.30, a później odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


5. Ks. Marcin zaprasza dzieci na nabożeństwo majowe, które będzie odprawiane w poniedziałki, wtorki i w środę o godz. 17.30 na zewnątrz kościoła, przy grocie Matki Bożej.


6. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek w sposób szczególny na wieczorną Mszę św. zapraszamy LSO i ich rodziny. W piątek z kolei księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.


7. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym, oprócz uroczystości Królowej Polski, przypada: we wtorek wspomnienie św. Floriana - patrona strażaków; w czwartek święto św. Filipa i św. Jakuba; a w sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.


8. W minioną sobotę odbyła się w naszym kościele filialnym w Ognicy Pierwsza Komunia Święta dla dwóch chłopców. Przypominamy, że pozostałe terminy I Komunii św. grupowych to: 15 i 16 maja oraz 11 lipca. Z kolei na 14 sierpnia planowana jest jeszcze uroczystość dla jednego dziecka.


9. Pragniemy poinformować o planowanych inwestycjach przy kościele parafialnym. a) Została wpłacona połowa ceny za drzwi do kościoła i stolarze w swoim zakładzie zaczęli już prace przy nich. b) Czekamy na nową figurę Matki Bożej do groty, przy której to grocie zostały podjęte już prace odnawiające. c) Powoli powstaje kapliczka z figurą św. Józefa. d) W najbliższym czasie zostaną także podjęte prace przy wymianie ogrodzenia kościelnego - chodzi o ten odcinek, odgradzający teren kościelny od państwa Rudawskich. e) Otrzymaliśmy także wycenę ocieplenia i izolacji stropu kościoła i czyszczenia zniszczeń spowodowanych przez tegoroczną zimę. f) I wreszcie, jedna z firm, zajmujących się ogrzewaniem kościołów została poproszona o wycenę nowego ogrzewania do kościoła i o symulację późniejszych kosztów eksploatacji tegoż ogrzewania. Zastanawiamy się bowiem nad zamontowaniem elektrycznych paneli grzewczych w ławkach kościoła. Obecne ogrzewanie jest nieefektywne i bardzo drogie. Za paliwo w minioną zimę zapłaciliśmy blisko 7 000 zł, a efekt był mizerny i dodatkowo ten sposób ogrzewania zniszczył kościół.


10. Intencje na nadchodzący tydzień.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

318 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page