top of page

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkanocną, - 7 maja 2023 -


1. Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na MĘSKI RÓŻANIEC.


2. W najbliższą sobotę, tj. 13 maja będziemy przeżywać w naszej parafii dzień I KOMUNII ŚW. Klasa „III a” będzie mieć swoją uroczystość o godz. 10.00, a klasa „III b” – o godz. 12.00.

I Spowiedź będzie natomiast w piątek, 12 maja – dla dzieci z kl. „III a” – o godz. 15.00, a dla dzieci z kl. „III b” – o godz. 16.00.

Ponieważ I Komunia będzie w sobotę stąd przyszła niedziela będzie pierwszym dniem tzw. Białego Tygodnia. Bardzo prosimy, aby Rodzice przyprowadzili swoje dzieci, ubrane w stroje komunijne na niedzielną Mszę św. na godz. 9.00.

Bardzo prosimy także Rodziców, aby przyszli na sprzątanie kościoła i otoczenia w najbliższy czwartek na godz. 19.00. Prosimy zabrać ze sobą sprzęt potrzebny do sprzątania. Dekorację kościoła na I Komunię będzie można zrobić w piątek po wieczornej Mszy św.


3. W przyszłą niedzielę, tj. 14 maja zapraszamy dzieci z klas IV i ich Rodziców na MSZĘ św. ROCZNICOWĄ po I KOMUNII św., którą odprawimy o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci z klas IV będzie w najbliższą sobotę, 13 maja o godz. 15.00.


4. Zapraszamy na modlitwę LITANIĄ LORETAŃSKĄ, którą śpiewamy codziennie 15 min. przed wieczorną Mszą. Stąd wszystkie inne nabożeństwa – rozpoczynamy o godz. 17.30.

W najbliższą sobotę, 13 maja przypada pierwszy w tym roku DZIEŃ FATIMSKI. Po wieczornej Mszy św. odprawimy procesję wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.


5. Na prośbę naszych parafian, w przyszłą niedzielę po Mszach św. Caritas będzie zbierał do puszek ofiary na pokrycie kosztów rehabilitacji jednego z mieszkańców Dobrzan. Już dziś dziękujemy za złożone ofiary.


6. Organizujemy wyjazd na POLA LEDNICKIE. Zapraszamy i starszych i młodszych. Wyjazd wczesnym rankiem w sobotę, 3 czerwca, a powrót nad ranem w niedziele. Koszt zależy od ilości osób – będzie to zapewne 30 zł na wstęp plus cena dojazdu. Zapisy do 21 mają u ks. Łukasza.


7. Bardzo prosimy, aby osoby, które zapisały się na PIELGRZYMKĘ do GRECJI, wpłaciły II ratę za pielgrzymkę w wysokości 700 zł od osoby do niedzieli, 11 czerwca.


8. Zrodziła się oddolna inicjatywa postawienia w Dobrzanach KAPLICZKI z FIGURĄ MATKI BOŻEJ. Wstępne kroki do realizacji tego pomysłu zostały już podjęte. Planujemy postawić taką kapliczkę przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i ul. Szkolnej. Ponieważ teren ten jest w pobliżu szkoły, stąd postanowiliśmy, aby sama figura Matki Bożej została ufundowana z daru ołtarza, który zwyczajowo składają Rodzice dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży bierzmowanej w tym roku. Potrzeba jeszcze ofiar na wybudowanie kapliczki oraz kogoś, kto podjąłby się ją wykonać.


9. INTENCJE.


10. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszły: śp. GENOWEFA ALEKSANDROWICZ z Szadzka, śp. WŁADYSŁAWA SZAFRAŃSKA z Dobrzan, śp. WŁADYSŁAWA ADACH z Dobrzan i śp. KRYSTYNA CISOWSKA z Kóz.

R.i.P.ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

234 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page