top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu


- 21 marca 2021 -


1. Pragniemy poinformować, że od minionej uroczystości św. Józefa rozpoczęła się PEREGRYNACJA KOPII OBRAZU ŚW. JÓZEFA, który znajduje się w Kępnie. Peregrynacja pomyślana jest w ten sposób, że rodziny, które będą chcieć mieć u siebie obraz zabierają go na jedną dobę do swojego domu. Wraz z obrazem przygotowany jest modlitewnik i Księga peregrynacyjna. Jako pierwsze obraz św. Józefa przyjmą rodziny w Kępnie, a później w Odargowie.


2. Ponieważ dla dzieci z klas I-III powróciło zdalne nauczanie, w związku z tym zawieszamy - aż do odwołania - poniedziałkowe KATECHEZY W KOŚCIELE DLA DZIECI, przygotowujących się do I Komunii. Za to 29 marca, w poniedziałek, ks. Marcin postara się przeprowadzić dla nich katechezę przez Internet.

Jednocześnie prosimy, by nie pytać nas, czy termin Pierwszej Komunii nie jest zagrożony, gdyż nie wiemy, co będzie w maju. Będziemy reagować w zależności od sytuacji.


3. W poniedziałek zapraszamy dzieci - w sposób szczególny te z klas IV-VI - na NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ na godz. 17.15.


4. W czwartek będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Msze w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00.

Jest to także DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. Osoby, które chciałyby podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego proszone są, aby zgłosiły swoje pragnienie takiej modlitwy w zakrystii lub w biurze parafialnym, by mogły być wpisane do Księgi Duchowej Adopcji, a w samą uroczystość Zwiastowania podczas Mszy rozpocząć dziewięciomiesięczną modlitwę. Niech to będzie nasza konkretna i pełna miłości odpowiedź dla tych wszystkich, którzy w ostatnim czasie wychodzili na ulice, by domagać się prawa wyboru, a w konsekwencji prawa zabijania dzieci.


5. Przyszła niedziela jest już NIEDZIELĄ PALMOWĄ. Nasz Parafialny Zespół Caritas przygotował palmy. Można je u nich nabyć, jak również są jeszcze świece wielkanocne. Zachęcamy do nabywania palm i świec, które rozprowadza Caritas, gdyż jest to także nasza konkretna pomoc dla potrzebujących.

W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 12.00 dzieci, które przyjdą z palmami, będą mogły liczyć na coś słodkiego.


6. Już dziś wieczorem Ksiądz Michał zaprasza na nowy cykl na swoim kanale YouTube „MISTERIUM PASCHALNE – DOTKNĄĆ, POCZUĆ, ABY PRAWDZIWIE PRZEŻYĆ”. Przejdziemy wspólnie przez liturgię poszczególnych dni Wielkiego Tygodnia, pochylimy się nad słowami, gestami i znakami, nad którymi pewnie nigdy się nie zastanawialiśmy, albo o których nie mamy świadomości. Serdecznie zapraszamy!


7. Za ofiary na dzisiejszą tacę inwestycyjną z serca dziękujemy.

Kto chciałby złożyć OFIARĘ NA KWIATY DO GROBU PAŃSKIEGO może to uczynić, wrzucając ją do skarbonki przy kracie, albo składając w kopercie z podpisem - „Na kwiaty” lub też przelewając pieniądze na konto parafialne również z odpowiednią adnotacją.

Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za przycięcie drzew przy kościele, a także Panom, którzy czyszczą teren, porośnięty świerkami, za plebanią.


8. INTENCJE mszalne.


9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. BAZYLI MAZURCZYK z Krzemienia, którego pogrzeb będzie w najbliższą środę (13.00 - Msza św. w Krzemieniu) oraz śp. MAREK KAŹMIERCZAK z Dobrzan i śp. KRZYSZTOF FURMAN z Dobrzan. Terminy ich pogrzebów nie zostały jeszcze ustalone.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Niech odpoczywa w pokoju.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

415 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page