top of page

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na V Niedzielę Wielkiego Postu

- 17 marca 2024 -

 

1. Zasłonięte krzyże w naszej świątyni świadczą, że wchodzimy praktycznie w przedostatni tydzień Wielkiego Postu. Zapraszamy zatem jeszcze w tym tygodniu na Drogę Krzyżowe w piątek na 17.30. Wcześniej dla przypomnienia o 17.15 modlimy się za zmarłych wspominanych w Wypominkach rocznych.


2. Również swoje nabożeństwo Drogi Krzyżowej, ostatnie w tym Wielkim Poście, będą mieć dzieci też w piątek, ale o godz. 16.30. Na zakończenie tego nabożeństwa będzie rozstrzygnięcie konkursu o krzyżach.


3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Uprzedzając tę uroczystość zapraszamy dziś, tj. w niedzielę na odpust do Kępna na godz. 13.00.


4. W najbliższą sobotę, tj. 23 marca o godz. 16.00 odprawimy Mszę św. w świetlicy w Kozach.


5. Za tydzień będziemy przeżywać już Niedzielę Palmową. Chcemy urządzić również i w tym roku mini „Marsz dla Jezusa”. Zapraszamy zatem wszystkich, aby zgromadzić się przy Urzędzie Miejskim, skąd o godz. 10.40 ruszymy w uroczystej procesji do kościoła na Mszę św. o godz. 11.00. W tym roku na marszu „zaszczyci” nas swoją obecnością osiołek, bo Pan Jezus – jak wiemy – również wjechał do Jerozolimy na osiołku.

W Niedzielę Palmową na początku każdej Mszy św. będziemy święcić palmy. Od dziś są one rozprowadzane w kruchcie przez Caritas.

Natomiast za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00, przed kościołem, zostanie przeprowadzony konkurs dla dzieci na najwyższą palmę. Serdecznie zapraszamy.


6. Dzisiejszą tacę przeznaczymy na inwestycje. Z serca dziękujemy za ofiary.

Według wstępnej wyceny, remont dwóch balkonów na plebanii, aby nie przeciekały do środka i przed głównym wejściem, wyniesie ok. 14 000 zł. Jest to w tej chwili najpilniejsza inwestycja do zrobienia i pieniądze inwestycyjne przeznaczymy na ten właśnie cel.

I druga kwestia to podjazd. Być może uda się w przyszłym tygodniu, na rozpoczęcie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta, w Wielki Wtorek, dokonać poświęcenia. W tej chwili są robione jeszcze barierki. Według projektu mają być one na samym podjeździe i na ścianie po prawej stronie, wychodząc z kościoła. Jeżeli okaże się, że te barierki są także niezbędne przy wejściu schodami, to będziemy coś w tej kwestii jeszcze myśleć.

I jeszcze jedna sprawa – ucieszmy się tym, co mamy, a nie szukajmy dziury w całym i nie krytykujmy, że jest np. przeszkoda do kościoła. Nie było podjazdu – źle, jest podjazd – też nie do końca dobrze. Od chwili zdjęcia zabezpieczenia na Mszę św. wjechały już osoby na wózkach, w tym samodzielnie na wózku elektrycznym, a i kilka osób weszło podjazdem, a nie schodami, bo było im łatwiej. A zatem podjazd spełnia swoje zadanie. To, że posadzka w kruchcie jest wyżej i tworzy się próg, to nic na to w tej chwili nie poradzimy. Chcąc zniwelować tę przeszkodę trzeba przebudować posadzkę w kruchcie. Jeżeli obecnie podjazd kosztuje ponad 120 000 zł i nie zostało wszystko zniwelowane, a niektórzy chcieli go wybudować za 20 000 zł, to ile wtedy za tę kwotę byłoby jeszcze przeszkód i jak wyglądałby podjazd? Co prawda przysłowie mówi, że „jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził”, ale naprawdę, mamy gorącą prośbę do wszystkich malkontentów w wielu kwestiach w naszym środowisku - jeżeli coś się chce ocenić, to trzeba głęboko się zastanowić, co się mówi, a nie rzucać słów na wiatr.

A przede wszystkim dostrzegajmy dobro.


7. Do kin wchodzi film „Powołany 2”. Chcemy zorganizować wyjazd na tę projekcję do kina do Stargardu, która zaplanowana jest na 2 kwietnia, na wtorek po świętach, na godz. 14.00. Wyjazd byłby spod naszego kościoła o godz. 13.00. Koszt – autokar i bilet – to 40 zł. Zapraszamy do zapisów.

Pielgrzymka na Sycylię ma już zebrane minimum. Również i w tej kwestii można nas o to zapytać, a nie dzwonić do Biura do Szczecina z zapytaniem, czy ta pielgrzymka się odbędzie.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb śp. ALEKSANDRA OLSZYNY z Dobrzan. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

321 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page