top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na V niedzielę Wielkiego Postu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkiego Postu - 3 kwietnia 2022 -


1. Rozpoczynamy przedostatni tydzień Wielkiego Postu. Przyszła niedziela będzie już NIEDZIELĄ PALMOWĄ. Wykorzystajmy ten czas, który nam jeszcze pozostał do dobrego duchowego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych. Stąd zapraszamy dziś na GORZKIE ŻALE na godz. 17.15, a w piątek również na godz. 17.15 na nabożeństwo za Zmarłych, a później na NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ.

Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek po Mszy św. wieczornej.

Prosimy także, aby już w tym tygodniu zaplanować sobie spowiedź świąteczną. Każdego dnia jest taka możliwość pół godziny przed Mszą.


2. Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy mężczyzn na kolejny MĘSKI RÓŻANIEC.


3. W tym tygodniu na KATECHEZĘ SAKRAMENTALNĄ zapraszamy dzieci z grupy 2. Katecheza ta tradycyjnie odbędzie się w czwartek o godz. 16.00, natomiast Droga Krzyżowa dla wszystkich dzieci w piątek o godz. 16.30.


4. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w sobotę przed Niedzielą Palmową odprawimy MSZĘ ŚW. o godz. 16.30 w świetlicy w Kozach. Będzie to już Msza z niedzieli.


5. Organizujemy wyjazd na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ do Górki Klasztornej, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 9 kwietnia. Wyjazd spod kościoła o godz. 10.15. Na miejscu przewidziany jest następujący program: o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza w Górce Klasztornej i bezpośrednio po Mszy św. będzie inscenizacja Męki Pańskiej. Koszt wyjazdu 60 zł. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Sebastianem.


6. Już dziś można nabyć w kruchcie kościoła PALEMKI na Niedzielę Palmową. Rozprowadza je Caritas, ale palmy te zostały przygotowane przez mieszkańców Odargowa. Dochód z tej sprzedaży chcemy przeznaczyć na sfinansowanie renowacji zabytkowych dziewiętnastowiecznych drzwi w kościele w Odargowie.

Równocześnie bardzo gorąco chcemy podziękować paniom z Odargowa za przygotowanie tychże palm, a mieszkańcom tej naszej filii za uzbieranie już znacznej sumy na pokrycie renowacji drzwi.


7. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i wszystkich chętnych na „MARSZ DLA JEZUSA”. Zgromadzimy się przy Urzędzie Miasta skąd o 10.30 udamy się w uroczystej procesji do kościoła. Na to wydarzenie zabierzmy ze sobą palmy, które są nieodłącznym symbolem Niedzieli Palmowej.


8. Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrzanach informuje, że jest jeszcze dużo wolnych skierowań dla osób, które mogą otrzymać paczki żywnościowe, rozprowadzane przez Caritas. Bardzo prosimy zatem zainteresowane osoby o zgłaszanie się do OPS-u w celu przyznania paczek żywnościowych.


9. INTENCJE.


10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. JERZEGO CHRYSTMANA ze Stargardu. Do wieczności odszedł także śp. ANDRZEJ BYLEWSKI z Dobrzan. Jego pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

452 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page