top of page

Ogłoszenia na V niedzielę zwykłą


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na V Niedzielę w ciągu roku

- 4 lutego 2024 -

 

1. W poniedziałek, 5 lutego, przypada wspomnienie św. Agaty. Jeżeli Bóg pozwoli to podczas październikowej pielgrzymki na Sycylię odwiedzimy jej sanktuarium w Katanii. Zachęcamy chętnych do zapisów.

Ale za nim, to w poniedziałek, zgodnie z tradycją po Mszy św. o godz. 18.00, poświęcimy tzw. „chleb św. Agaty”, który ma chronić nasze domy od pożarów.


2. Wszystkich członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 6 lutego, o godz. 19.00 na plebani.


3. Od najbliższego piątku rozpoczynamy naszą modlitwę za zmarłych w tzw. Wypominkach rocznych. Będą one wyczytywane w każdy piątek o godz. 17.30, a potem za zmarłych odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W ich intencji będzie również sprawowana w każdy piątek Msza św.


4. Również w piątek, 9 lutego, do chorych z posługą sakramentalną udadzą się ks. Proboszcz i ks. Andrzej.


5. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada XXIII Światowy Dzień Chorego. Stąd po wszystkich Mszach św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Wszyscy, którzy chcieliby przyjąć ten sakrament, proszeni są o pozostanie w kościele po zakończonej Mszy św. Tego sakramentu udzielimy także na filiach.


6. Z racji Światowego Dnia Chorego nasz Parafialny Zespół Caritas zorganizuje w przyszłą niedzielę po Mszach zbiórkę do puszek. Będzie to zbiórka na rzecz leczenia małej dziewczynki ze Stargardu, która choruje na nowotwór oczu. Za okazane serce już dziś dziękujemy.


7. INTENCJE.


8. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł śp. BOGDAN GŁOWACKI z Dobrzan. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

185 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page