top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na VI niedzielę wielkanocną


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI Niedzielę Wielkanocna - 9 maja 2021 -


1. Zapraszamy codziennie na godz. 17.45 na ŚPIEW LITANII LORETAŃSKIEJ. Wyjątkiem są środy, kiedy to litanię ku czci Matki Bożej śpiewamy już o godz. 17.30, a później odprawiamy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

W najbliższy czwartek przypada pierwszy w tym roku Dzień Fatimski. Stąd po wieczornej Mszy św. odmówimy Różaniec i urządzimy procesję fatimską - z figurą Matki Bożej - wokół kościoła.


2. Ks. Marcin zaprasza DZIECI NA NABOŻEŃSTWA MAJOWE. Dzieci spotykają się w poniedziałki, wtorki i w środy o godz. 17.30 przy grocie Matki Bożej.


3. W najbliższą sobotę (15.05) i w przyszłą niedzielę (16.05) w naszej parafii odbędzie się I KOMUNIA dla dwóch grup dzieci. W związku z tym w poniedziałek, 10 maja odbędą się próby przed tą uroczystością, jak również próby przed I Spowiedzią św. I tak: grupa dzieci z soboty spotyka się z ks. Marcinem przed kościołem o godz. 16.30, a grupa dzieci z niedzieli o godz. 17.00. Bardzo prosimy Rodziców o obecność przy dzieciach i o ich przypilnowanie.

Z kolei I Spowiedź dla obydwu grup dzieci odbędzie się w piątek, 14 maja o godz. 14.30. Po spowiedzi dzieci będą mieć jeszcze próbę przed I Komunią św.

Pierwsza grupa dzieci będzie mieć I Komunię w sobotę, 15 maja o godz. 12.00, a druga w niedzielę, 16 maja również o godz. 12.00. Ponieważ cały czas obowiązują nas limity osób w kościele - dla przypomnienia obecnie jest to 25 osób - bardzo prosimy, aby podczas I Komunii w kościele znajdowały się tylko dzieci i ich rodzice, i ewentualnie rodzice chrzestni lub inni członkowie rodziny, jeżeli będą wolne miejsca. Pozostali goście są proszeni, aby uczestniczyli w uroczystości na zewnątrz. Zostanie włączony głośnik i wystawiony telewizor z transmisją z kościoła.

Prosimy także pozostałych parafian - szczególnie prośba ta dotyczy niedzieli - aby w przyszłym tygodniu wybrać sobie inną godzinę Mszy św., nie tę o 12.00, gdy będzie I Komunia św.


4. SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA przed I Komunią św. będzie w najbliższą środę (12.05) po wieczornej Mszy św. Bardzo prosimy rodziców o zaangażowanie się w tę pracę.


5. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w dniach 10 i 12 maja, tj. w poniedziałek i w środę, w godz. od 11.00-do 16.00, przy wejściu na salek na plebanii będzie WYDAWANA ŻYWNOŚĆ dla osób, które mają skierowania z OPS. Są jeszcze wolne miejsca na wyżej wymienioną żywność.

Bardzo prosimy osoby, które będą odbierać żywność o zachowanie panujących zasad sanitarnych.


6. Składkę z przyszłej niedzieli przeznaczymy na INWESTYCJE.


7. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. CZESŁAWA TOMASZCZENIKA z Dobrzan i śp. STANISŁAWA WRÓBLA z Sierakowa. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

241 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page