top of page

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI Niedzielę Wielkanocną, - 14 maja 2023 -


1. Wczoraj dzieci z klas III przeżywały swoją PIERWSZĄ KOMUNIĘ św. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do dobrego i pięknego przeżycia tego dnia – zatem dziękujemy w sposób szczególny Rodzicom, ks. Marcinowi oraz p. Łukaszowi. Bardzo dziękujemy także za przygotowanie dekoracji.

Od dziś do czwartku włącznie dzieci będą przeżywać swój BIAŁY TYDZIEŃ. Dziś wyjątkowo zapraszamy je na godz. 9.00, a od poniedziałku na godz. 18.00. Bardzo prosimy, aby dzieci przychodziły w strojach komunijnych.


2. Pragniemy także już dziś poinformować, że I KOMUNIA św. w 2024 roku będzie w 3. sobotę miesiąca, czyli 18 maja również w dwóch grupach.


3. W najbliższy wtorek, 16 maja w Poznaniu 4 diakonów-chrystusowców przyjmie ŚWIĘCENIA PREZBITERATU. Ogarnijmy ich naszą modlitwą.

Można jeszcze zamawiać zbiorowe intencje u neoprezbiterów. Ulotki są jeszcze wystawione w kruchcie.


4. Zapraszamy na śpiew LITANII LORETAŃSKIEJ każdego dnia na godz. 17.45.


5. Jak było ogłaszane tydzień temu, dziś po Mszach św. Caritas będzie zbierał do puszek OFIARY na pokrycie kosztów rehabilitacji jednego z naszych parafian.


6. Także dziś po wieczornej Mszy św. będzie SPOTKANIE KANDYDATÓW do Bierzmowania i ich Rodziców.


7. Nasz dobrzański OPS informuje, że wnioski na otrzymanie żywności można składać tylko do najbliższej środy, czyli 17 maja.


8. W najbliższą sobotę, tj. 20 maja zapraszamy członków Parafialnego Zespołu CARITAS na SPOTKANIE na plebanii, na godz. 19.00.


9. Zapraszamy także do zapisów u ks. Łukasza na wyjazd na POLA LEDNICKIE w sobotę, 3 czerwca.


10. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, zgodnie więc z naszym zwyczajem TACĘ przeznaczymy na INWESTYCJE.

Przy tej okazji pragniemy poinformować, że rozpoczęcie budowy podjazdu przesunie się z końca czerwca – jak było ogłaszane - na czas późniejszy. Rząd bowiem wraz z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił bardzo ciekawy program „Dostępna Przestrzeń Publiczna”, w którym to programie można otrzymać dotacje na różne inwestycje, ułatwiające dostęp dla osób niepełnosprawnych. Również taki wniosek mogą składać kościoły, co wcześniej było niemożliwe. Chcemy więc złożyć wniosek w tym programie o dofinansowanie podjazdu. Rozstrzygnięcie konkursu będzie dopiero pod koniec sierpnia, stąd konieczne jest przełożenie rozpoczęcia inwestycji.


11. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

210 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page