top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na VII niedzielę w ciągu roku (20.02.2022)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VII niedzielę w ciągu roku - 20 lutego 2022 -


1. Dzisiejsza TACA była INWESTYCYJNA. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Równocześnie cały czas prosimy o modlitwę do św. Józefa o pozytywne rozpatrzenie wniosków o dotacje na nasze kościoły. W najbliższych dniach mają być ogłoszone, przynajmniej w Ministerstwie Zabytków, wyniki składanych wniosków.


2. W tym tygodniu odbędą się KATECHEZY dla KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA z kl. 8. W czwartek, 24 lutego po Mszy św. - grupa z Dobrzan i Kóz, a w piątek, 25 lutego po Mszy św. grupa z pozostałych miejscowości. Katechezy są obowiązkowe.


3. Na najbliższą sobotę planowane było spotkanie Caritas. Jednakże z racji, że 5 marca odbędzie się w Szczecinie DZIEŃ SKUPIENIA dla członków Parafialnych Zespołów Caritas, stąd nasze spotkanie przełożymy na ostatnią sobotę marca.


4. Od wtorku do piątku włącznie zapraszamy do naszego kościoła na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU już od godz. 17.00. Pan Jezus powiedział do pewnego mnicha benedyktyńskiego: „Gdyby dusze zrozumiały, jakie skarby miłości są darmo rozdawane tym, którzy zbliżają się do Mnie w Sakramencie Mojej Miłości, Moje kościoły byłyby przepełnione w dzień i w nocy, nie mogąc pomieścić napływających do nich tłumów”. Te słowa Jezusa są nader aktualne w naszych czasach, gdy widzimy tyle trudnych sytuacji - poczynając od zniszczeń, które powodują żywioły natury, poprzez problemy w rodzinach, a kończąc na realnym zagrożeniu wybuchu wojny na wschodzie. Niech naszą odpowiedzią nie będzie przerażenie i przekleństwo, a raczej zwrócenie się w postawie adoracji do Tego, który jest Panem czasu i wieczności, a zarazem jest naszym Pokarmem.


5. Oczywiście cały czas jest aktualne zaproszenie na tegoroczne pielgrzymki. Prosimy o zapisy, bo wkrótce będziemy musieć potwierdzić tę pielgrzymkę do Krakowa.


6. INTENCJE.


7. W minionym tygodniu zmarł śp. ŁUKASZ RACZYŃSKI z Dobrzan.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz


225 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page