top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na VII niedzielę w ciągu roku - 23.02.2020


1. Przypadającą w tym tygodniu ŚRODĄ POPIELCOWĄ rozpoczynamy WIELKI POST. W tym dniu zachowujemy post ścisły, tzn. powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i spożywamy tylko trzy posiłki. Znak popiołu sypanego na głowę oznacza postawę pokory i skruchy serca, w której chcemy wytrwać szczególnie w tym czasie. Skupienie, pokuta i żal z naszej strony, które podejmujemy, mają nam pomóc w dziele nawrócenia. Dlatego też ten czas 40 dni do Wielkanocy oznacza również odejście od zabaw i innych rozproszeń, by czuwać nad sobą.

Msze św. z obrzędem POSYPANIA GŁÓW POPIOŁEM w naszym kościele będą o godz. 9.00 i 18.00.


2. SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ odbędzie się również w Środę Popielcową o godz. 19.15.


3. W tym tygodniu wracają MSZE ŚW. na naszych FILIACH.


4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ.

Dla dzieci o 16.30, dla dorosłycho 17.30 natomiast dla młodzieży o 18.45, po której ks. Michał zaprasza młodzież na spotkanie duszpasterstwa Gargano do salki parafialnej.

Z kolei na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, połączoną z ROCZNYMI WYPOMINKAMI, zapraszam na godz. 17.15.


5. Najbliższy piątek będzie „DNIEM PRZEBŁAGANIA ZA GRZECHY ludzi Kościoła w jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem i Kościołem”. Zachęcam do podjęcia postu w tej intencji oraz zapraszam na nabożeństwo przebłagalne, połączone z godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu, na godz. 15.00.


6. NABOŻEŃSTWA GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w każdą niedzielę o 17.15.


7. Od 28 lutego na ekrany polskich kin trafi FILM zatytułowany „NAJŚWIĘTSZE SERCE”. Film ten będzie można obejrzeć np. w stargardzkim kinie SCK. Pierwszy seans w piątek 28 lutego. Film wyświetlany będzie codziennie o godz. 14.30 do czwartku 5 marca.


8. Przyszła niedziela jest pierwszą w miesiącu marcu, dlatego zapraszam wszystkich mężczyzn na kolejny MĘSKI RÓŻANIEC ulicami naszego miasta.


9. Już dziś informuję, że spotkanie i KATECHEZA DLA RODZICÓW dzieci kl. III, przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w poniedziałek 2 marca po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.


10. OSOBY DOROSŁE, chcące w tym roku przystąpić do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA, są proszone, aby zgłosiły się do biura albo do zakrystii. Bierzmowanie osób dorosłych odbywa się również w parafiach, a nie jak było wcześniej w katedrze.


11. Bardzo proszę o zgłaszanie się osób, które chciałyby na sposób wolontariatu podjąć dzieło miłosierdzia odwiedzania naszych samotnych seniorów. Mówiłem o tym w ostatnią niedzielę podczas kazania. Taka wspólnota działałaby przy naszym parafialnym Caritas i możemy ją wstępnie nazwać DIAKONIĄ MIŁOSIERDZIA. Zaproszenie jest skierowane do młodzieży i dorosłych.


12. Ponawiam zaproszenie na zapisywanie się na PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH w październiku br. Kartki z programem pielgrzymki są wystawione w kruchcie. Proszę również o odbiór przedpłaty na odwołaną pielgrzymkę na beatyfikację kard. S. Wyszyńskiego.


13. Już dziś informuję również o REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH W PARAFII. I tak: rekolekcje dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły będą w dniach 3-5 marca i poprowadzi je ks. Matei Catargiu, chrystusowiec ze Stargardu z parafii pw. Chrystusa Króla. Natomiast rekolekcje parafialne odbędą się od 15 do 18 marca i poprowadzi je również chrystusowiec, ks. Sławomir Burakowski, pracujący w sanktuarium NSPJ w Szczecinie.


14. INTENCJE MSZY ŚW. w nadchodzącym tygodniu.


15. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. MARIANA RAJSZELA z Kępna. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

170 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page