top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na VII niedzielę zwykłą (19.02.23)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VII niedzielę w ciągu roku - 19 lutego 2023 -


1. Dziś, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, po Mszach św. zbieramy do puszek CARITAS ofiary na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii. Za każdą ofiarę z serca dziękujemy.


2. Dziś po południu ks. Łukasz wyjeżdża z młodzieżą na ZIMOWISKO do BUKOWINY TATRZAŃSKIEJ. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, prosząc o bezpieczną podróż, a także o szczęśliwy dla nich pobyt.


3. W środę rozpoczynamy WIELKI POST. Msze św. w kościele parafialnym z posypaniem głów popiołem będą o godz. 9.00 i 18.00. Obrzęd posypania głów popiołem na naszych filiach zostanie przeprowadzony w I niedzielę Wielkiego Postu.

W Popielec obowiązuje nas post ścisły. Dodatkowo ofiarujmy post w tym dniu, błagając Boga o pokój na świecie, w sposób szczególny o pokój na Ukrainie. Oby to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą obudziło w nas nie tylko chęć pomocy – co już wielu z nas udowodniło - ale przede wszystkim by to widmo wojny sprawiło, że powrócimy do Boga, sakramentów i modlitwy. Wydaje się bowiem, że chyba trochę przyzwyczailiśmy się do tej wojny, która trwa już od roku.


4. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ, które będziemy odprawiać we wszystkie piątki o godz. 17.30. Wcześniej, bo o godz. 17.15, w piątki będziemy modlić się za zmarłych wspominanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży rozpoczniemy po zakończeniu ferii, a więc dopiero od 3 marca.


5. Z kolei we wszystkie niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na śpiew GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.


6. Powracamy po raz kolejny do informacji na temat PIELGRZYMKI na DOLNY ŚLĄSK. Osiągnęliśmy minimum osób, które było wymagane, by ta pielgrzymka mogła się odbyć. Stąd bardzo prosimy te osoby, które nie wpłaciły jeszcze zaliczki w wysokości 500 zł, aby to uczyniły do końca tego tygodnia. Gdyby ktoś był jeszcze chętny, to bardzo prosimy o podjęcie takiej decyzji również w tym tygodniu.


7. Dzisiejsza TACA jest INWESTYCYJNĄ. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przeznaczymy ją na podjazd do naszego kościoła. Dzięki Waszym ofiarom z tac inwestycyjnych oraz ofiarom darczyńców uzbieraliśmy już znaczną kwotę na ten cel. Nie pokryje ona jednak z pewnością jeszcze całej inwestycji, bo jak pamiętacie kosztorys sprzed 3 lat wynosił ponad 50 000 zł. Zostały także już podjęte rozmowy z ewentualnym wykonawcą tego dzieła.

Za wszystkich ofiarodawców podjazdu zostanie odprawiona Msza św. o Boże błogosławieństwo 1 marca br. o godz. 18.00.


8. INTENCJE mszalne.


9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. MARIANNY BARSZCZOWSKIEJ z Szadzka.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

354 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page