top of page

Ogłoszenia na Wielkanoc 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

- 31 marca 2024 -

  

1. Miłość ostatecznie zwyciężyła śmierć. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będą najlepsze wielkanocne życzenia: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi bliskimi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia - zwłaszcza rodzinnego, społecznego i narodowego. Wielu łask od Zmartwychwstałego Jezusa.


2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Msze św. w kościele parafialnym będą trzy - tylko do południa - o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

Na filiach według porządku niedzielnego.


3. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przeżywanie ostatnich dni Wielkiego Postu. W Niedzielę Palmową dziękujemy za obecność i wypożyczenie potrzebnych „rekwizytów” w postaci osiołka i kucyka na „Marsz dla Jezusa”. Dziękujemy za modlitwę podczas Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta - na rozpoczęcie, której poświęciliśmy podjazd - i liczną obecność. Przy tej okazji jeszcze raz dziękujemy policji i naszej OSP za zabezpieczenie tego nabożeństwa. Dziękujemy za owocne włączenie się w przeżywanie Triduum Paschalnego i za liczną frekwencję w tych dniach. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przez swoją posługę przyczynili się do pięknego przeżycia Liturgii Triduum - naszym kościelnym, zespołowi Mika’el za śpiew, LSO poszerzonej o ministrantów z filii i „starą gwardię” – tutaj również wielkie podziękowania należą się ks. Dominkowi; wszystkim czytającym, śpiewającym, jak i dwunastu panom za dyspozycyjność w Wielki Czwartek podczas obrzędu umycia nóg. Dziękujemy jeszcze raz naszej Straży Pożarnej za trzymanie warty przy Grobie Pańskim, która to warta wróciła po czasie pandemii i innych trudnościach. Dziękujemy Wam wszystkim za ofiary na kwiaty oraz każdemu, kto w jakikolwiek sposób dołożył się do lepszego przeżycia minionych dni.

Dziękuję wreszcie moim współpracownikom za kapłańską pracę wykonaną w ostatnim tygodniu, w sposób szczególny w konfesjonale, bo wydaje się nam, że w tym roku bardzo licznie przystępowaliście do spowiedzi.


4. Nadchodzący tydzień to OKTAWA WIELKIEJ NOCY. Stąd w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli nie ma postu.

W nadchodzącym tygodniu zapraszamy na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU od godz. 17.00 oraz na nabożeństwa stałe.


5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek księża – oprócz ks. Proboszcza – udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.

Zapraszamy także na nabożeństwo pierwszo-sobotnie i Mszę św. na godz. 8.00.


6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA. Stąd od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przed tym świętem. W przyszłą niedzielę przypada odpust w kaplicy w Szadzku. Msza odpustowa o godz. 9.00.

Niedziela Miłosierdzia jest także świętem Caritas. Dziękujemy więc wszystkim wolontariuszom za włożoną pracę w działalność Caritas i życzymy, aby okazywane dobro owocowało hojnym błogosławieństwem.

Po wszystkich Mszach św. – z racji rozpoczynającego się „Tygodnia Miłosierdzia” nasz Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek, które po części będą przeznaczone m.in. na remont schroniska dla bezdomnych przy ul. Nehringa w Szczecinie.


7. Przypominamy, że w najbliższy wtorek wyjeżdżamy na film „Powołany 2”. Wyjazd o godz. 13.00 spod kościoła. Prosimy także o wpłacenie pieniędzy, kto tego jeszcze nie zrobił.


8. INTENCJE.


9. Jeszcze raz Szanownym Gościom i Drogim Parafianom składamy najlepsze życzenia świąteczne.

A za wszelką życzliwość, dobre słowa i życzenia, czy to z okazji Wielkiego Czwartku, czy z okazji Świąt z serca dziękujemy. Niech Pan Zmartwychwstały wszystkich obdarzy swym pokojem i błogosławieństwem.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

157 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page