top of page

Ogłoszenia na Wniebowstąpienie Pańskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na 7. Niedzielę Wielkanocną – Wniebowstąpienie Pańskie

- 12 maja 2024 -

 

1. Dziś po wieczornej Mszy św. swoją katechezę ma młodzież, przygotowująca się do Bierzmowania.


2. Zapraszamy na wspólny śpiew Litanii loretańskiej każdego dnia przed wieczorną Mszą św. Dzieci swoje nabożeństwo mają w środę o godz. 17.00 przy grocie.


3. W poniedziałek przypada 13 maja, a to jest wspomnienie pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Stąd w poniedziałek po wieczornej Mszy św. urządzimy procesję fatimską wokół naszego kościoła.


4. W środę, 15 maja po wieczornej Mszy św. katecheza dla Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, Róż Różańcowych i Męskiego Różańca oraz dla wszystkich chętnych. Serdecznie zapraszamy.


5. W tym tygodniu w naszej parafii w sobotę będziemy przeżywać I Komunię dzieci. Stąd I Spowiedź zaplanowana jest na piątek, 17 maja, na godz. 15.00. Zachęcamy, aby wraz z dziećmi do spowiedzi przystąpili rodzice i rodzice chrzestni. W piątek będzie spowiadać czterech księży, więc będzie można skorzystać z tego sakramentu.

Sama uroczystość I Komunii zaplanowana jest na sobotę, 18 maja. Klasa „3 a” swoją Mszę św. ma o godz. 10.00, a „3 b” o godz. 12.00.


6. W przyszłą niedzielę będziemy z kolei przeżywać już uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą Okres Wielkanocny. Zapraszamy więc w sobotę, 18 maja, w wigilię uroczystości na adorację i czuwanie modlitewne, które po wieczornej Mszy św. poprowadzi Mika’el.

Również w przyszłą niedzielę rocznicę I Komunii św. będą przeżywać dzieci z klas IV. Zapraszamy te dzieci z rodzicami na Mszę na godz. 11.00, a wcześniej próba dla dzieci z klas IV odbędzie się w poniedziałek, 13 maja, po wieczornej Mszy św.


7. I jeszcze informacje o wyjazdach parafialnych.

Najpierw ponawiamy zaproszenie dla dzieci na wyjazd na Górę Tabor Junior 15 czerwca.

Druga informacja dotyczy wyjazdu dzieci pierwszokomunijnych do Rokitna, do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, 3 czerwca. Ma być to pielgrzymka dziękczynna za przyjęcie I Komunii Świętej. W tej pielgrzymce wezmą udział dzieci z klas III i ich rodzice. Są jednak jeszcze wolne miejsca. Stąd, gdyby ktoś z rodziny – np. babcia, dziadek, chrzestni – chcieli również pojechać to serdecznie zapraszamy. Koszt wyjazdu z obiadem na miejscu w Rokitnie to 100 zł.

Wreszcie trzecie zaproszenie dotyczy młodzieży na kolejną Górę Tabor, która odbędzie się w tym roku w terminie 24-28 czerwca, w Mórkowie koło Leszna Wlkp. Prosimy chętnych już o zgłoszenia.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. WALERIAN BIEGAŃSKI z Dobrzan. Jego pogrzeb jutro, w poniedziałek o godz. 14.00. Oraz śp. JADWIGA KACPRZYK z Kępna.

 

 ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

183 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page