top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Wniebowstąpienie Pańskie


- 24 maja 2020 -

1. W poniedziałek o godz. 19:30 ostatnia grupa kandydatów z naszej parafii przyjmie SAKRAMENT BIERZMOWANIA. Pozostaną jeszcze dwie osoby, które otrzymają ten Sakrament w późniejszym czasie. W sumie zatem w tym roku osób bierzmowanych w naszej parafii będzie 36.


2. Na najbliższy wtorek przypada w naszej parafii kolejka, aby zorganizować ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W INTENCJI POWOŁAŃ. Jest to inicjatywa, która obejmuje wszystkie parafie naszej diecezji i jest ona pomyślana w ten sposób, że każdego dnia inna wspólnota parafialna trwa na modlitwie w wyznaczonej intencji.

Adoracja w kościele w Dobrzanach rozpocznie się we wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 i potrwa do północy. Natomiast w środę rozpoczniemy adorację o godz. 7:00 i potrwa ona do Mszy wieczornej. Zachęcamy również do podjęcia postu w tym dniu w intencji nowych powołań.

W kruchcie kościoła wystawiona jest lista z półgodzinnymi odstępami czasowymi. Bardzo prosimy, aby wpisywać się na wybrane pół godziny adoracji, by w ten sposób zapewnić ciągłość osób, modlących się w kościele. Oczywiście inni, niezapisani, również mogą przyjść na adorację. Zapraszamy bardzo serdecznie.


3. W piątek będziemy przeżywać WIZYTACJĘ KSIĘDZA ARCYBISKUPA w naszym kościele parafialnym. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17:00, podczas której odprawimy nabożeństwo Wypominków rocznych, zaśpiewamy Litanię loretańską i odmówimy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Ksiądz Arcybiskup przybędzie do nas na Mszę św. na godz. 18:00. Ponieważ w naszym kościele zakończy się wizytacja w naszym dekanacie, stąd na Mszy św. będą obecni wszyscy kapłani z sąsiednich parafii. Podczas Mszy, zgromadzeni kapłani, odnowią swoje przyrzeczenia ze święceń.

Na zakończenie Mszy ks. Arcybiskup poświęci nowe konfesjonały.


4. W przyszłą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, która kończy okres wielkanocny. Stąd zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które odprawimy w sobotę o godz. 19:00.


5. Zachęcamy do zabierania ze sobą BIULETYNU, który wyłożony jest w kruchcie, a który dotyczy święceń w naszym Zgromadzeniu zakonnym. Jest też w nim informacja na temat zamawiania zbiorowych prymicyjnych Mszy Świętych.


6. Pragniemy z radością poinformować, że udało się zebrać kwotę 28 000 zł na NOWE KONFESJONAŁY. Tym samym są one w całości już spłacone. Bardzo serdecznie dziękujemy każdemu z Ofiarodawców - i tym, którzy przeznaczyli mniejsze kwoty, jak i tym, którzy ofiarowali więcej. W intencji wszystkich Ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Święta w najbliższy piątek, podczas wizytacji ks. Arcybiskupa.

W tym tygodniu zostaną dokończone wszystkie poprawki, a stary konfesjonał zostanie przeniesiony do pomieszczenia pod wieżę, gdzie również będzie można się spowiadać.

Ponieważ zebraliśmy na konfesjonały o 300 zł więcej, niż trzeba było, to tę kwotę przeznaczamy na kolejną inwestycję w naszym kościele, a mianowicie na remont kruchty i zrobienie podjazdu dla wózków do naszego kościoła.


7. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą MASECZKI do zasłaniania nosa i ust. Otrzymaliśmy je z naszego Urzędu Gminy, za co z serca dziękujemy.


7. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


8. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: śp. ANDRZEJ WILMAŃSKI z Ognicy.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

270 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page