top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Wniebowstąpienie Pańskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VII Niedzielę Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie - 16 maja 2021 -


1. Wczoraj (15.05) i dziś (16.05) o godz. 12.00 są PIERWSZE KOMUNIE dzieci. Z kolei od poniedziałku do piątku włącznie będzie tzw. Biały Tydzień. Zapraszamy dzieci wraz z ich rodzicami do uczestnictwa w tych dniach. W poniedziałek poświęcimy medaliki dzieciom, we wtorek jeszcze raz zapalimy świece chrzcielne, w środę pobłogosławimy różańce, czwartek będzie poświęcony Eucharystii i kapłaństwu, a w piątek rozdamy pamiątki I Spowiedzi.

Przy okazji I Komunii dzieci bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie tych uroczystości. Dziękujemy za dekoracje kościoła, rodzicom i nie tylko za posprzątanie kościoła, panu organiście i panu katechecie za oprawę muzyczną. Dziękujemy także wszystkim, którzy trudzili się nad przygotowaniem dzieci do I Spowiedzi i I Komunii św. - a więc w sposób szczególny ks. Marcinowi i p. Łukaszowi.


2. Dziś (16.05) swoje IMIENINY obchodzi KS. ARCYBISKUP Andrzej Dzięga. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach.


3. Ks. Marcin cały czas zaprasza DZIECI NA NABOŻEŃSTWA MAJOWE. Dla przypomnienia dzieci spotykają się w poniedziałki, wtorki i w środy o godz. 17.30 przy grocie Matki Bożej.


4. Dzisiejszą TACĘ przeznaczymy NA INWESTYCJE.

W poniedziałek zaczniemy prace przy ociepleniu i izolacji stropu kościoła. Spróbujemy również usunąć czarne ślady po zagrzybieniu. Być może, że akurat tę pracę będziemy musieć przesunąć na czas późniejszy z powodu zapachu środków grzybobójczych, bo w tym tygodniu dzieci mają Biały Tydzień.

Pragniemy także poinformować, że otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Stargardzie dotację w wysokości 12 760 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na projekt remontu wieży naszego kościoła w Ognicy.

W tym tygodniu zostanie także ustalony termin wymiany drzwi do naszego kościoła, jak również spodziewamy się w końcu przesyłki z figurą Matki Bożej do groty oraz postumentu pod figurę św. Józefa.


5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, zwaną popularnie Zielonymi Świątkami. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny.

Bardzo prosimy o udekorowanie naszego kościoła brzozami.

Natomiast w sobotę (22.05), w Wigilię Zielonych Świątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła na modlitewne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.


6. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. JANA BYKOWSKIEGO z Dobrzan.

R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

181 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page