top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na X niedzielę w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na X Niedzielę w ciągu roku - 6 czerwca 2021 -


1. Dziękujemy wszystkim za piękne przygotowanie, obecność i przeżycie UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA. Dziękujemy poszczególnym grupom za przygotowanie ołtarzy - Jasnogórskiej Rodzinie Różańcowej, Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Różom Różańcowym, Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i Straży Pożarnej. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom sypiącym kwiatki i dzieciom pierwszokomunijnym, panu organiście, panom niosącym baldachim i prowadzących księdza, osobom niosącym sztandary. Dziękujemy Policji i Straży za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem i dziękujemy wreszcie każdemu, kto w jakikolwiek sposób włączył się w przygotowanie i przeprowadzenie procesji Bożego Ciała, tej w Dobrzanach, ale także tych na naszych wioskach.


2. Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy mężczyzn na kolejny MĘSKI RÓŻANIEC ulicami naszego miasta.


3. Do piątku przeżywamy Dni Eucharystyczne (zwane również oktawą Bożego Ciała). Codziennie w tych dniach po wieczornej Mszy św. będziemy szli w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Bardzo prosimy, aby podczas procesji nieść sztandary oraz, aby były obecne dzieci, które będą sypać kwiatki. Zapraszamy także LSO.

Na zakończenie oktawy, czyli w piątek, poświęcimy wianki z kwiatów i ziół.


4. Zapraszamy także codziennie na nabożeństwa z LITANIĄ DO NSPJ.


5. W piątek przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Z tego powodu w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W uroczystość Serca Bożego nasza młodzież z rąk ks. bpa Henryka przyjmie Sakrament Bierzmowania. Wówczas też dwóch naszych parafian zostanie wprowadzonych w posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 15.00.


6. KANDYDACI do BIERZMOWANIA spowiedź i próbę przed przystąpieniem do Sakramentu odbędą w środę o godz. 19.00 - klasa A, i w czwartek również o godz. 19.00 - klasa B. Obecność jest obowiązkowa.


7. Jak już informowaliśmy, w najbliższą sobotę, tj. 12 czerwca organizujemy wyjazd dzieci do Marianowa na GÓRĘ TABOR JUNIOR. Festyn rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.30, następnie gry i zabawy: przeciąganie liny, kolorowa chemia, chusta animacyjna, malowanie twarzy, tańce, wata cukrowa, kiełbaski z grilla i wojskowa grochówka. Chętnych zapraszamy o zapisywanie się u ks. Marcina (najlepiej poprzez Messengera) do środy włącznie. Wyjazd sprzed kościoła w sobotę 12 czerwca o godz. 9.00 rano.


8. Już teraz pragniemy poinformować o naszym PARAFIALNYM ZAKOŃCZENIU ROKU SZKOLNEGO dla klas 1-5, które będzie miało miejsce 24 czerwca, w czwartek. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 16.00 następnie zapraszamy na doskonałą i niezapomnianą zabawę na świeżym powietrzu w ogrodach za plebanią. Oprócz sportowych rozgrywek i potyczek będą: dziecięca wata cukrowa, czekoladowa fontanna i mięsko z grilla. Zabrać ze sobą trzeba koniecznie dobry humor i chęć dobrej zabawy. Hasłem naszego spotkania jest: „Wakacje pod świętym Aniołem”. Szczegóły festynu podamy za tydzień.


9. W przyszłą niedzielę przypada 13 czerwca, a zatem kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na różaniec i procesję z figurką Matki Bożej Fatimską po wieczornej Mszy św.


10. Po długiej przerwie zapraszamy RADĘ PARAFIALNĄ na spotkanie, które odbędzie się 23 czerwca, w środę, o godz. 19.00. Tym razem na plebanii, bo salka została zniszczona przez tegoroczne mrozy i wymaga gruntownego remontu.


11. Ponawiamy gorące zaproszenie, aby zapisywać się na PIELGRZYMKĘ do WŁOCH w dniach 9-17 września.


12. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


13. W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. KRYSTYNA PAPROCKA z Dobrzan. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

211 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page