top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na XII niedzielę w ciągu roku


- 21 czerwca 2020 -


1. Rozpoczynamy praktycznie ostatni tydzień czerwca. Zapraszamy jeszcze wszystkich na NABOŻEŃSTWA KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Każdego dnia będziemy wysławiać miłość Boga, która objawiła się w przebitym Sercu Zbawiciela, śpiewając Litanię do Serca Bożego 15 min. przed wieczorną Mszą Świętą.


2. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w dniach 24 i 25 czerwca br., tj. w środę i w czwartek, w godzinach od 10:00 do 16:00 będzie WYDAWANA NA PLEBANII ŻYWNOŚĆ unijna dla osób, które mają skierowania z OPS. Prosimy, aby osoby oczekujące były w maseczkach i zachowały bezpieczną odległość.

Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary, składane do puszek po Mszy Świętej, które Caritas przeznaczy na kolonie letnie dla dzieci.


3. Uprzejmie informujemy, że XXXVI SZCZECIŃSKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli po-szczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 25 lipca do 13 sierpnia br.

Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka.


Podobny charakter, z powodu panującej jeszcze epidemii, będę mieć w tym roku także inne piesze pielgrzymki na Jasną Górę, jak choćby Piesza Warszawska Pielgrzymka, w której uczestniczyli również nasi parafianie.


4. Jesienią ubiegłego roku powstała 14. ZACHODNIOPOMORSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ, która dała się już poznać z niesienia pomocy potrzebującym, organizacjom pozarządowym i gminom w walce z pandemią. Zachęcamy wszystkich do wstępowania w szeregi tej formacji. Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej nie koliduje z nauką czy pracą zawodową. Chętnych zapraszamy do najbliższej miejscu zamieszkania Wojskowej Komendy Uzupełnień.


5. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


6. Wszystkim parafianom i gościom, a także wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia, a wśród nich tym, których patronem jest św. Jan Chrzciciel, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech nam Bóg hojnie błogosławi.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz


203 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page