top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na XIII niedzielę w ciągu roku


- 28 czerwca 2020 -


1. W najbliższy poniedziałek będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. W tym dniu przypada odpust naszego kościoła filialnego w Ognicy. Msza św. odpustowa o godz. 19.15.


2. Również od poniedziałku rozpoczynamy WAKACYJNY GRAFIK FUNKCJONOWANIA PARAFII. Jedną ze zmian będzie zmiana funkcjonowania Biura parafialnego. Przez całe dwa miesiące Biuro parafialne będzie czynne po wieczornej Mszy św. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z księdzem, który w tym czasie będzie dyżurował na plebanii. Numer dyżurującego księdza będzie wywieszony na drzwiach biura parafialnego, jak również będzie podany na stronie parafialnej w Internecie. Pozostali księża w tym czasie będą na swoich urlopach.

Przez miesiące wakacyjne nie ma możliwości zamawiania podwójnych intencji mszalnych w niedzielę. Od przyszłej soboty rezygnujemy także z wieczornej sobotniej Mszy, która była już niedzielną. Również skracamy godzinną adorację Najświętszego Sakramentu do pół godziny przed Mszą od wtorku do piątku włącznie.

Zmianie ulegają także godziny odprawiania Mszy św. niedzielnych na filiach. I tak w lipcu niedzielna Msza będzie sprawowana w sobotę w Kępnie o godz. 17.00, w Szadzku o godz. 18.00 i w Odargowie o godz. 19.00. Z kolei w niedzielę Msze będą w: Ognicy o godz. 9.00, Błotnie o godz. 10.15, Bytowie o godz. 11.30 i w Krzemieniu o godz. 13.00. Przy czym przez całe wakacje, z racji na ośrodek wypoczynkowy w Krzemieniu, w tej miejscowości godzina Mszy nie ulegnie zmianie. Przez okres wakacji na filiach nie ma Mszy św. w tygodniu.


3. Uroczysty AKT ZAWIERZENIA ŚW. JÓZEFOWI POLSKI I KOŚCIOŁA w Polsce odbędzie się w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu 2 lipca, tj. w najbliższy czwartek. Będzie to dopełnienie zawierzenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, dokonanego 3 maja br. na Jasnej Górze. Szczególną okazją do Aktu Zawierzenia św. Józefowi jest 150. rocznica ogłoszenia przez Papieża Piusa IX św. Józefa Patronem Kościoła katolickiego. Kościół czcił św. Józefa, uciekając się do niego w największych potrze-bach i momentach kryzysowych. Również i w naszej parafii w tym dniu oddamy się w opiekę św. Józefa.


4. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. W czwartek zapraszamy tradycyjnie na Mszę Liturgiczną Służbę Ołtarza, jeżeli nie wyjechali jeszcze na wakacje. W piątek księża udadzą się z posługą do chorych, z tym że ks. Proboszcz do chorych pójdzie już w poniedziałek, a ks. Tadeusz skontaktuje się telefonicznie z chorymi, kiedy będzie mógł do nich pojechać. W sobotę o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszosobotnie, a o godz. 9.00 Msza św. Nie będzie w I Sobotę Mszy o godz. 18.00.


5. Z całego serca dziękujemy p. Krzysztofowi Kardasiewiczowi z naszej OSP za ZORGANIZOWANIE ROZŁADUNKU ŻYWNOŚCI, a Parafialnemu Oddziałowi Caritas dziękujemy za wydawanie żywności naszym parafianom. Wszystkim Wam natomiast dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na kolonie letnie organizowane przez Caritas. Zebraliśmy 323 zł.


6. Niestety, odwołujemy pielgrzymkę do Włoch planowaną na październik br. Ci, którzy wpłacili zaliczkę, są proszeni, aby zgłosili się do zakrystii by ją odebrać.

Z powodu panującej jeszcze epidemii przypominamy także o obowiązku noszenia w kościele maseczki lub zachowania odstępu.


7. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


8. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. EDYTY BECKER, która pochodziła z Dobrzan.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

144 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page