top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na XV niedzielę w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XV Niedzielę w ciągu roku - 11 lipca 2021 -


1. Przypominamy, że dziś na Mszy św. o godz. 12.00 kolejna grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

Stąd od poniedziałku dzieci te będą przeżywać tzw. BIAŁY TYDZIEŃ. Z racji wakacji będzie on skrócony i będzie trwał tylko trzy dni - od poniedziałku do środy włącznie. Zapraszamy w te dni dzieci z tej grupy i ich rodziców na Msze św. na godz. 18.00.


2. We wtorek, 13 lipca będziemy przeżywać kolejny DZIEŃ FATIMSKI. Po wieczornej Mszy św. odprawimy procesję wokół kościoła z dziećmi pierwszokomunijnymi. Dobrze się złożyło, że Biały Tydzień zbiegł się z kolejnym dniem fatimskim, bo przecież podczas jednego z objawień w Fatimie anioł udzielił Pastuszkom Komunii św. i nauczył je, jak mają później z szacunkiem przyjmować Ciało Chrystusa. I Komunii dzieci z naszej parafii będzie więc wspaniałym nawiązaniem do tamtego wydarzenia.


3. Jak wiemy przy naszej parafii bardzo prężnie działa Parafialny Oddział Caritas, który m.in. rozdziela żywność, rozprowadza świece, organizuje zbiórki na pomoc różnym potrzebującym. Od ubiegłego roku Caritas zaangażował się także w projekt pt. „Region Dobrego Wsparcia”, który swoją pomocą obejmuje ok. 40 osób. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Praca Caritas jest przepiękną i bardzo konkretną formą miłości bliźniego.

Jednakże na skutek ostatnich rezygnacji dwóch Pań - p. Anny Prościak i p. Anny Wichłacz - potrzeba zasilić szeregi naszego Parafialnego Oddziału Caritas nowymi osobami. Stąd zapraszamy chętne osoby - zarówno panie, jak i panów - do podjęcia tej formy wolontariatu w naszej parafii. Bez uzupełnienia Oddziału nie będzie możliwe, aby Caritas realizował w przyszłości prowadzone przez siebie dzieła.

Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania obydwóm paniom Annom za wieloletnią, zaangażowaną i fachową służbę w Caritas. Chrystus powiedział: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili (Mt 25, 40)”. Stąd niech Pan Jezus sam wynagrodzi Paniom włożone serce w prace Caritas.


4. Firma Opto-Marzenie po raz kolejny przeprowadzi BEZPŁATNE BADANIA WZROKU. Jak zawsze będzie można zgłosić się na to badanie do przychodni na ul. Strażackiej. Termin tego badania to najbliższy piątek, tj. 16 lipca w godzinach od 11.00 do 13.00. W gablocie jest wywieszony plakat na ten temat.


5. Wciąż zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH we wrześniu br. Niewiele brakuje już osób, by pielgrzymka mogła dojść do skutku, ale mimo wszystko jeszcze nie ma wymaganego minimum. Może ktoś spośród Waszych znajomych, a mieszkający poza parafią, zechciałby dołączyć do pielgrzymki. Zapraszamy.


6. Informujemy, że w tym roku w dniach 6-14 sierpnia odbędzie się PIESZA PIELGRZYMKA Z WARSZAWY NA JASNĄ GÓRĘ. Zapisy na tę pielgrzymkę przez Internet. Trzeba znaleźć stronę Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej Akademickich Grup „17”. Tam znajduje się formularz zgłoszeniowy. Grupa, którą prowadzą chrystusowcy to „Czarna”.


7. Informujemy także, że do 25 lipca włącznie WSZYSTKIE SPRAWY PARAFIALNE są załatwiane przez ks. Marcina i ks. Sebastiana. Ich numery telefonów są podane na stronie, jak również są wywieszone na drzwiach do biura parafialnego.


8. INTENCJE.ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

278 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page