top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na XVI niedzielę w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVI niedzielę w ciągu roku - 17 lipca 2022 -


1. Przypominamy o WAKACYJNYM GRAFIKU NABOŻEŃSTW, tzn. przez wakacje nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu, w Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy w środę po wieczornej Mszy św., a w piątki również po Mszy św. modlimy się za zmarłych wspominanych w Wypominkach rocznych.

W lipcu Msze niedzielne w sobotę wieczorem odprawiamy w: Ognicy, Błotnie i w Bytowie. Na pozostałych filiach Msze są w niedzielę.

Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. W nagłych przypadkach – jak np. w przypadku pogrzebu albo wezwania do chorego - oczywiście o każdej porze. Prosimy wtedy jednak o wcześniejszy kontakt telefoniczny.


2. W przyszłą niedzielę 24 lipca, po każdej Mszy św. POBŁOGOSŁAWIMY SAMOCHODY, z racji przypadającego w poniedziałek 25 lipca wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa - patrona kierowców.


3. Już dziś pragniemy poinformować, że DOŻYNKI GMINNE zostaną zorganizowane 27 sierpnia. Później podamy więcej szczegółów.


4. Dzisiejszą TACĘ przeznaczymy na INWESTYCJE w naszym kościele, a konkretnie na ławki do prezbiterium. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.


5. Powoli zbliża się PIELGRZYMKA do MEDJUGORIE. Gdyby ktoś się jeszcze zdecydował na ten wyjazd to serdecznie zapraszamy. Są jeszcze wolne miejsca. W sposób szczególny zapraszamy panów, którzy chcieliby wybrać się z nami.


6. INTENCJE.


7. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. EDWARD WOJNIŁOWICZ z Krzemienia. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Msza pogrzebowa w kościele w Dobrzanach o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


8. Wszystkim życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego i urlopowego.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

142 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page