top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na XXV niedzielę w ciągu roku

Zaktualizowano: 20 wrz 2020


- 20 września 2020 -

1. Od dziś rozpoczynamy NOWENNĘ PRZED ODPUSTEM PARAFIALNYM. Po każdej Mszy św. będziemy odmawiać litanię i modlitwę do św. Michała Archanioła. Sumę odpustową odprawi ks. kan. Robert Kos, dziekan z Suchania.


2. Zakończyliśmy BIAŁY TYDZIEŃ dla dzieci, które tydzień temu przyjęły I Komunię Świętą. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie dzieci, ale też w bezpośrednie przygotowanie uroczystości.


3. Cały czas zbieramy (do końca września) DEKLARACJE kandydatów do Bierzmowania i dzieci do I Komunii Świętej na następny rok. Równocześnie informujemy, że nie została podjęta jeszcze ostateczna decyzja, co do terminu I Komunii. Będziemy jednak chcieli przyszłoroczną uroczystość komunijną przeżyć w mniejszych grupach dzieci - przynajmniej w trzech. Również już dziś apelujemy, aby uroczystości komunijne były obchodzone skromniej i bardziej w wymiarze duchowym, aniżeli w wielkiej imprezie rodzinnej. Spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III będzie na początku października, gdy wszyscy złożą deklaracje.


4. Podajemy informacja na temat DZIAŁALNOŚCI PARAFIALNEGO ODDZIAŁU CARITAS, szczególnie o wydawaniu żywności. Otóż od stycznia do czerwca br. Caritas wydał 2 458 paczek żywnościowych, co przełożyło się na ponad 31 255 ton wydanej żywności. Pomoc dotarła do 647 osób.

Bardzo gorąco dziękujemy całemu Oddziałowi Caritas za wykonanie tytanicznej pracy, aby tę żywność przyjąć, podzielić i wydać. Należy szczególnie zauważyć czas epidemii, kiedy to również była wydawana żywność. Wówczas - za co jeszcze raz dziękujemy - w rozwożeniu żywności pomagała nasza Ochotnicza Straż Pożarna.

Równocześnie informujemy, że można składać do OPS-u kolejne wnioski na nową edycję żywności.


5. DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY GARGANO, to rekreacyjno-kulturalne spotkanie dla młodzieży. Ks. Michał zaprasza młodzież już w najbliższy piątek o godz. 19:00 w salce parafialnej.


6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA NASZEGO PARAFIALNEGO KOŚCIOŁA, którego dokonał abp Andrzej Dzięga 27 września 2015 roku. Przy konfesjonale, obok feretronu Matki Boskiej Częstochowskiej, jest zamieszczony dekret ks. Arcybiskupa, odnoszący się do tego wydarzenia. Warto go przeczytać jeszcze raz.


7. Dzisiejsza TACA jest INWESTYCYJNA. Najpilniejszą inwestycją na dziś jest remont dachu nad kruchtą i zebrane pieniądze przeznaczamy właśnie na ten cel.

W przyszłą niedzielę będziemy zbierać po Mszach ofiary do puszek na nasz Wydział Teologiczny w Szczecinie.


8. Zachęcamy do CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego jest interesujący artykuł o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąca ze sobą wszystko - skarby i śmieci. Trudno nieraz jest oddzielić prawdę od fałszu. Problem ten w sposób szczególny dotyka dzieci i młodzież, które niejednokrotnie uzależniają się od Internetu i budują rzeczywistość na nierealnym świecie wirtualnym.


9. INTENCJE mszalne.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

189 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page