top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na XXVIII niedzielę w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVIII niedzielę w ciągu roku - 9 października 2022 -


1. Przez cały październik zapraszamy codziennie na różaniec na godz. 17.30.

Młodzież zapraszamy na „Różaniec Młodych” w piątek na godz. 19.00 przy grocie Matki Bożej.

Natomiast dzieci swój różaniec mają w poniedziałki i w środy o godz. 16.30 i również będzie on odmawiany przy figurze Matki Bożej obok kościoła.


2. W poniedziałek z racji obowiązków księży Biuro parafialne będzie nieczynne.


3. W czwartek przypada 13 października. Będzie to zatem ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Po Mszy św. odbędzie się procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.


4. Spotkanie dla wyjeżdzających na 3-dniową pielgrzymkę do Oświęcimia i Wadowic oraz na czuwanie jasnogórskie odbędzie się w czwartek, 13 października po Mszy wieczornej o godz. 18.00 w kościele Dobrzanach. Prosimy na spotkaniu dokonać reszty wpłaty i podać PESEL, który będzie potrzebny do ubezpieczenia.

W dalszym ciągu zapraszamy także do zapisów do drugiego autokaru, który pojedzie tylko na samo czuwanie na Jasnej Górze, a w drodze powrotnej pielgrzymi nawiedzą sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu. Jeżeli nie zgłoszą się jeszcze osoby na ten wyjazd to trzeba będzie podnieść koszt wyjazdu ze 150 zł do 200 zł. Prosimy także, aby osoby które zapisały się już na ten wyjazd, a nie dokonały jeszcze przedpłaty, by to uczyniły jak najszybciej.


5. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia, a na Mszę św. w ich intencji zapraszamy w najbliższy piątek na godz. 18.00.


6. Zrodził się pomysł, aby w naszej parafii stworzyć Bractwo św. Michała Archanioła. Byłaby to wspólnota mężczyzn, którzy mieliby co jakiś czas spotkania modlitewno-formacyjne, a także pomogliby – w miarę swoich możliwości – np. przy ołtarzu podczas Mszy, gdy nie ma obecnych ministrantów. Zaproszenie to skierowane jest do wszystkich mężczyzn od 18 roku życia. Nie będą to jakieś nadzwyczajne zobowiązania, więc prosimy, aby nie bać się podjąć tej przynależności. Mogą to być panowie, którzy biorą udział już w innych akcjach duszpasterskich, jak np. w męskim różańcu, czy też w męskiej Róży Różańcowej, jak również panowie, którzy kiedyś byli ministrantami.


7. Za tydzień tacę przeznaczymy na inwestycje.

Jak pewnie zauważyliście, przed plebanią, a wcześniej przy grocie Matki Bożej zostały wykarczowane pnie. Prace przed plebanią wykonała firma ze Stargardu.


8. Również za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać XXII Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach św. będzie można złożyć ofiary na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną a ubogą młodzież.


9. INTENCJE.


10. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. HENRYK CZUPRYNIAK i śp. LECH BIAŁECKI – obydwaj z Dobrzan.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

185 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page