top of page

Ogłoszenia na XXXI niedzielę w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXI niedzielę w ciągu roku - 5 listopada 2023 -


1. Dziś po wieczornej Mszy św., z racji I niedzieli miesiąca, zapraszamy na męski różaniec.


2. Zapraszamy na modlitwę za zmarłych w Wypominkach listopadowych. W dni powszednie modlimy się o godz. 17.30 w kościele, wyczytując imiona zmarłych i modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia, a w niedziele o godz. 15.00 przy krzyżu na cmentarzu, gdzie będziemy odmawiać różaniec za zmarłych.

Do środy włącznie, czyli do 8 listopada, możemy zyskiwać odpusty dla naszych zmarłych. Skorzystajmy z tego daru Kościoła.


3. Dzieci swoją modlitwę za zmarłych mają w czwartek o godz. 17.15, przy kaplicy lub w środku kaplicy cmentarnej.


4. W dalszym ciągu zapraszamy młodzież do wspólnego wyjazdu na całodniowe wydarzenie muzyczno-modlitewne Forum Młodych „Ogień z Nieba”. Przypominamy, że spotkanie to odbędzie się w Szczecinie w sobotę, 18. listopada. Ma ono dać młodym doświadczenie spotkania z żywym Bogiem i radosnym Kościołem. Zaproszenie to szczególnie skierowane jest do młodzieży, chcącej przyjąć sakrament bierzmowania.

Jednocześnie informujemy, że w każdą drugą niedzielę miesiąca – czyli w bieżącym miesiącu za tydzień - Msza św. o godz. 18. będzie przeznaczona w sposób szczególny dla osób przygotowujących się do bierzmowania, po Mszy krótka katecheza.


5. Pragniemy poinformować, że od jutra, tj. od 6 listopada rozpoczynamy prace przy budowie podjazdu do naszego kościoła. W związku z tym na czas prowadzonych prac – również w niedziele – wejście główne do kościoła będzie zamknięte. Do świątyni będziemy wchodzić bocznym wejściem, tym pod wieżą. Co więcej, kościół w ciągu dnia będzie musiał być też niestety zamknięty, bo przy bocznym wejściu nie mamy kraty.

Równocześnie informujemy, że rozpoczęcie prac jest możliwe dzięki otrzymaniu dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu Dostępna Przestrzeń Publiczna w wysokości 76 692,55 zł. Koszt całej inwestycji – z powodu m.in. inflacji – niestety wzrósł do 123 000 zł. Parafia ma jednak zabezpieczone środki na ten cel. Prosimy wszystkich o modlitwę o bezpieczne przeprowadzenie budowy.

Równocześnie trwają remonty w naszych kościołach filialnych. W Ognicy powinien być zakończony remont elewacji wieży w najbliższym czasie. Również w najbliższym czasie winny być założone nowe drzwi do kościoła w Ognica. Trochę więcej problemów jest przy remoncie dachu kościoła w Odargowie, gdyż pojawiły się sprawy, które wcześniej w projekcie nie były przewidziane, a o których dowiedzieliśmy się dopiero po rozebraniu dachu. Wszystkie jednak te prace remontowe muszą być skończone do końca listopada. Stąd również prośba o modlitwę - w sposób szczególny do św. Józefa - aby udało się wszystko zakończyć na czas i bezpiecznie.


6. INTENCJE.


7. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. NATALIA KOLANY ze Stargardu, a pochodzącej z naszej parafii. Jej pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.00. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

216 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page