top of page

Ogłoszenia na Zesłanie Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

- 19 maja 2024 -

 

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Dziś także w naszej Archidiecezji rozpoczyna się Rok Jubileuszowy 900-lecia Misji Pomorskiej św. Ottona. Jutro z kolei będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, głównej Patronki naszej Archidiecezji.


2. Wczoraj w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość I Komunii Świętej. Po raz pierwszy w swoim życiu w pełni we Mszy św. uczestniczyło w sumie 32 dzieci. Biały Tydzień potrwa do najbliższej soboty włącznie. Prosimy, aby w tym czasie dzieci przychodziły w swoich strojach komunijnych, a przed kościołem, aby gromadziły się o godz. 17.45. Do wspólnego uczestnictwa w Białym Tygodniu zapraszamy także rodziców i najbliższych.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że uroczystość I Komunii w naszej parafii odbyła się bardzo uroczyście i pięknie. Dziękujemy rodzicom za przystrojenie kościoła i za cały wysiłek włożony we wcześniejsze, systematyczne zaangażowanie się w sprawy I Komunii i przygotowanie dzieci. Dziękujemy zespołowi, który grał i śpiewał podczas uroczystości; dziękujemy ministrantom za ich obecność. Dziękujemy także ks. Dominikowi za dobre przygotowanie dzieci podczas lekcji religii w szkole, ale także podczas katechez w salkach i w kościele. Dziękujemy mu także za katechezy dla rodziców i za każde zaangażowanie na rzecz dzieci.


3. Zapraszamy w dalszym ciągu do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską -  każdego dnia przed Mszą św. W tym tygodniu dzieci wyjątkowo swoje nabożeństwo majowe będą mieć w środę o godz. 17.30.


4. We wtorek, 21 maja - jak to było już ogłaszane - w Poznaniu, w katedrze odbędą się święcenia w Towarzystwie Chrystusowym. Zostanie wyświęconych 3 księży i 4 diakonów. Wyjazd autokarem dla zapisanych osób będzie spod kościoła o godz. 4.50. Prosimy wyjeżdżających o punktualność, a wszystkich o modlitwę w intencji nowo wyświęconych.


5. W najbliższą sobotę, 25 maja, przypada 25-lecie święceń kapłańskich ks. Proboszcza. Stąd zapraszamy wszystkich w niedzielę, 26 maja, na godz. 11.00, na Mszę św. jubileuszową.


6. Przypominamy i zapraszamy do zapisów na wyjazd – dzieci na Górę Tabor Junior (15 czerwca) oraz młodzież na Górę Tabor w Mórkowie (24-28 czerwca).


7. Dzisiejsza taca jest inwestycyjna. Dziękujemy za ofiary.

Równocześnie pragniemy poinformować, że pulpit na ewangeliarz, który stoi przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej, jest darem rodziców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych. Z serca za ten dar dziękujemy. Dziękujemy także za wymianę czterech klęczników w naszych ławkach w kościele, co było również inicjatywą rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Jak zapewne widzieliście przy ul. Mickiewicza i ul. Szkolnej powstaje kapliczka Matki Bożej. Dotychczasowym ofiarodawcom bardzo dziękujemy za dar serca. Gdyby ktoś jeszcze chciał dołożyć swoją cegiełkę do tej kapliczki to cały czas jest taka możliwość, i za te ofiary również już teraz dziękujemy.


8. Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrzanach zaprasza zainteresowane osoby do zgłaszania się w celu otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego „Pomoc Żywnościowa 2024”. Pomoc mogą otrzymywać osoby/rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i uzyskujące dochód nieprzekraczający: - 2056,40 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej lub - 1590,00 zł w przypadku osoby w rodzinie. Więcej informacji na stronie parafialnej, jak i na stronie OPS-u.


9. Informujemy, że 28 maja, na parkingu przy Urzędzie Miejskim odbędą się bezpłatne badanie mammograficzne dla pań w wieku 45-74. Badanie to refundowane jest przez NFZ.


10. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

209 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page