top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Zesłanie Ducha Świętego (05.06.2022)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 5 czerwca 2022 -


1. Dzisiejszą UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO kończymy okres wielkanocny.

Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca po wieczornej Mszy św. zapraszamy dziś mężczyzn na MĘSKI RÓŻANIEC.

Jutro natomiast tzw. Drugi dzień Zielonych Świąt, uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Msza św. normalnie o godz. 18.00, poprzedzona śpiewem Litanii do Serca Jezusowego.


2. Dziś w nocy, a dokładnie o godz. 4.15 nasi pielgrzymi wyjadą na PIELGRZYMKĘ ŚLADAMI św. JANA PAWŁA II. Prosimy pielgrzymów o punktualne przybycie pod nasz kościół, gdyż autobus, który będzie podstawiony o godz. 4.00 pojedzie jeszcze po pielgrzymów do Barzkowice. Przypominamy także, aby uprawnione osoby zabrały ze sobą legitymacje emeryta, rencisty, itp.


3. Zgodnie z tym, co już ogłaszaliśmy – w najbliższy wtorek, 7 czerwca, zapraszamy na SPOTKANIE RODZICÓW dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. To spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w kościele.


4. Ponieważ dużymi krokami zbliża się BIERZMOWANIE w naszej parafii, stąd w tym ostatnim tygodniu odbędą się jeszcze KATECHEZY i PRÓBY przed tym wydarzeniem. I tak: w poniedziałek, 6 czerwca, o godz. 19.00 w kościele spotkanie z Rodzicami kandydatów do Bierzmowania.

W czwartek i piątek, 9 i 10 czerwca, o 19.00 w kościele próby dla kandydatów do Bierzmowania.

W sobotę, 11 czerwca, o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Obecność obowiązkowa.


5. W najbliższy czwartek, 9 czerwca będziemy przeżywać święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym też dniu swoją 60. ROCZNICĘ ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH będzie przeżywał ks. Tadeusz. Zapraszamy wszystkich serdecznie na wieczorną Mszę św. na godz. 18.00.


6. Informujemy, że WYDAWANIE ŻYWNOŚCI w ramach programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa będzie wydawana według zaświadczeń z OPS-u przez Parafialny Zespół Caritas w najbliższy poniedziałek i wtorek, tj. 6 i 7 czerwca w godzinach od 12.00 do 16.00. Miejsce wydawania żywności to oczywiście plebania.


7. Przypominamy, że SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ będzie 14 czerwca, we wtorek, o godz. 19.00 na plebanii.


8. Pragniemy już dziś poprosić poszczególne osoby z naszej parafii o przygotowanie OŁTARZY NA PROCESJĘ BOŻEGO CIAŁA. I tak: pierwszy ołtarz przy kościele – Jasnogórska Rodzina Różańcowa, Caritas, i Rodzice LSO; drugi ołtarz przy Urzędzie Miejskim – p. Burmistrz z pracownikami Urzędu Miejskiego, Rada Miejska i Rada Parafialna; trzeci ołtarz przy krzyżu na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Zielonej – Rodzice dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej; czwarty ołtarz przy środkowym wejściu na cmentarz na ul. Dworcowej – Róże Różańcowe, Męski Różaniec i Wojownicy Maryi.

Uroczystości Bożego Ciała będzie przewodniczył Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego, ks. Bogusław Burgat.


9. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania w ubiegłą niedzielę FESTYNU RODZINNEGO. Z tego miejsca dziękujemy gorąco wspaniałej ekipie rodziców dzieci, jak i samym dzieciom i młodzieży zaangażowanej na naszym festynie. A byli to Martyna, Dorota, Paweł, Oliwia, Amela i Radek. Nie możemy także zapomnieć o naszym fotografie Danielu. I o wszystkich, którzy pomogli w zorganizowaniu tej zabawy.


10. Dziękujemy z serca także za OFIARY na ŁAWKI do naszego kościoła. Do tej pory zebraliśmy już 10 000 zł.


11. INTENCJE.


12. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. LEOKADIA SPÓLNICKA z Dobrzan.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

336 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page