top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na Zmartwychwstanie Pańskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

- 4 kwietnia 2021 -


1. Miłość ostatecznie zwyciężyła śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanoc-ne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi bliskimi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza rodzinnym, społecznym i narodowym. Wielu łask od Zmartwychwstałego Jezusa.


2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte będą w porządku niedzielnym (o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00), również na filiach.


3. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się - choćby nawet tylko przez swoją obecność w kościele - w przeżywanie ostatniego tygodnia Wielkiego Postu, jak również Triduum Paschalnego. Dziękujemy także tym, którzy przez swoją pracę przyczynili się do upiększenia naszego kościoła - a więc Panom, którzy umyli okna w naszym kościele (trochę żartem, ale chyba wystaramy się, aby Stolica Apostolska udzieliła stosownego odpustu za każde okno); dziękujemy tym, którzy zbudowali tegoroczny Grób; Wam wszystkim za ofiary na kwiaty i Paniom kwiaciarkom za ułożenie tych kwiatów; dziękujemy LSO oraz wszystkim czytającym i śpiewającym na czele z Panem organistą. Dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób dołożył się do lepszego przeżycia minionych dni. Dziękuję wreszcie moim współpracownikom - ks. Tadeuszowi, ks. Marcinowi i ks. Michałowi za kapłańską pracę wykonaną w ostatnim tygodniu oraz kl. Damianowi za pomoc i wykonane prace.

Dziękujemy wreszcie Panu Stanisławowi za poddanie pomysłu, aby pod ikony św. Michała i Matki Bożej Nieustającej Pomocy podłożyć tło. W ten sposób te obrazy są bardziej widoczne. Dziękujemy przy tej okazji również Panom, którzy w nowy sposób zamocowali te ikony na ścianach.


4. W nadchodzącym tygodniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Za to pozostawiamy bez zmian nabożeństwa - we wtorek o godz. 17.45 do św. Józefa, we środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek o 17.45 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i w piątek o godz. 17.30 Wypominki roczne, a po nich wyjątkowo w tym dniu odmówimy różaniec za zmarłych.


5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia. Stąd od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przed tym świętem i będziemy ją odmawiać po Komunii św. jako dziękczynienie.

W przyszłą niedzielę przypada odpust w kaplicy w Szadzku. Msza odpustowa o godz. 9.00.


6. Intencje na nadchodzący tydzień.


7. Jeszcze raz Szanownym Gościom i Drogim Parafianom składamy najlepsze życzenia świąteczne. A za wszelką życzliwość, dobre słowa i życzenia, czy to z okazji Wielkiego Czwartku, czy z okazji Świąt z serca dziękujemy. Niech Pan Zmartwychwstały wszystkich obdarzy swym pokojem i błogosławieństwem.

A zmarłych naszych parafian, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu - śp. IRENĘ BĄCZKOWSKĄ z Ognicy, śp. MARIANNĘ SOBEK z Odargowa, śp. CZESŁAWA KLIMOWICZA z Ognicy oraz śp. DANUTĘ BYLEWSKĄ z Dobrzan - przyjmie do grona zbawionych w niebie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekui-sta niechaj im świeci.


Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!

Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

182 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page